Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EKMEKCİ: “MEZİTLİ’DE ÇOK ÖZEL BİR ATATÜRK KORUSU VE ATATÜRK MÜZESİ KAZANDIRACAĞIZ”

Mezitli Belediye Başkanı olduktan

Mezitli Belediye Başkanı olduktan sonra hayata geçireceği projeleri paylaşan Cumhur İttifakı Mezitli Belediye Başkan Adayı Mevlüt Ekmekci, kamuoyunun ilgisiyle karşılandı. 7’den 70’e Mezitli’de yaşayan tüm kesimleri kapsayan projeleri ile dikkat çeken Ekmekci’nin Atatürk Korusu ve Müzesi vaadi ise büyük destek gördü.

Cumhur İttifakı Mezitli Belediye Başkan Adayı Mevlüt Ekmekci, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlere yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşlarla bir araya gelerek seçilmesi durumunda hayata geçirecekleri projeleri anlatmaya devam eden Ekmekci, çalışmaları yoğun çalışma sürecinde kısa bir mola vererek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Mersin’imize gelişinin 101. yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen törene katılan Ekmekci, tören için gelen vatandaşlara Mezitli’ye yapacakları Atatürk Korusu ve Müzesini anlattı.,

Ekonomik imkansızlıklar nedeniyle çocukluğunda Anıtkabir’e gidememiş olmasının kendisinde uhde kaldığını belirten Ekmekci, “Çok istediğim halde Ankara’ya Anıtkabir’e gidememiştim. Gidip gördüklerini anlatan arkadaşlarıma imrenerek bakardım. Şimdi içimde kalan bu uhdeyi hayata geçirmek en büyük hayalim. Elimizden geldiği kadar dileyen tüm çocuklarımızın bu hayallerini gerçekleştirmek için çaba sarf edeceğiz. Ama bunun yanında Mezitli’de çok özel bir Atatürk Korusu ve Atatürk Müzesi kazandıracağız” dedi.

Vatanını seven her ferdin, Atatürk’ü herkese anlatmak gibi bir görevi olması gerektiğinin altını çizen, “Ekmekci, Mersin’de kaldığı süre boyunca kentimize verdiği değeri her zaman dile getiren Ulu Önderimiz ‘Mersinliler, Mersin’e sahip çıkınız’ sözüyle bize büyük bir görev verdi. Bu görevi, kentimizi sürekli geliştirerek, hizmetlerle büyüyen, kalkınan, yarınları aydınlık bir kent yapma yolunda çalışarak yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.