Radyohaber.net

YILIN TİYATROCUSU ÜMMİYE KOÇAK

YILIN TİYATROCUSU ÜMMİYE KOÇAK
08 Mart 2022 - 16:39

Kadına şiddete dikkat çekmek, kız çocuklarının okuması ve kadın istihdamına farkındalık yaratmak için ‘Kadın Dünyadır’ mottosu ile yapılan Türkiye Kadın Zirvesi’nde ödüller sahipleri buldu.

Son yıllarda adından sık sık bahsettiren ve Anadolu kadınının simgesi haline gelen Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu kurucusu Yazar-Yönetmen Ümmiye Koçak, ‘Yılın Tiyatrocusu’ ödülünü almaya hak kazandı. Çok sayıda ismin konuk olduğu gecede birbirinden önemli kadınlar, ödüllerin sahibi oldu. Törende Ümmiye Koçak’a yılın tiyatrocusu ödülü taktım edildi.

DİPLOMAM YOK AMA İNSANLAR FAYDALI OLACAĞIM

Türkiye’nin Gururu Ümmiye Koçak gecede anlattığı başarı hikâyesi ile duygulandırdı. Koçak törende yaptığı konuşmasında “Kendime çocukluğumda bir söz verdim. Diplomam olmayabilir ama insanlara faydalı olacağım. Tiyatroya ilk başladığımda tek hayalim kadınların sesini Mersin’e duyurmaktı ama şimdi Dünya’ya duyuracağız. Ronaldo ile ilk karşılaştığımızda birbirimize direk sarıldık. O bana ‘Mommy’ dedi bende ‘Annem’ dedim. Biz sevgimizi gözlerimizle anlattık. O bana sevginin dili ve dini olmadığını öğretti” dedi.

Mersin Medya Grup A.Ş.