Radyohaber.net

WİLDOSAN ‘dan yeni nesil sağlıklı evler

WİLDOSAN ‘dan yeni nesil sağlıklı evler
28 Mart 2022 - 22:51

Dünyayı etkisi ile sarsan covid-19 salgını birçok sektörde olduğu gibi  gayrimenkul sektöründe de değişikliklere neden oldu . Salgın döneminde uzun süre evlerde kalan vatandaşların ev alırken talepleri değişti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün  verilerine göre zamanın %80 ila  90’ını evlerin, işyerlerinin okulların  duvarları arasında  geçiriyoruz. Bu alanda soluduğumuz havanın kalitesi üzerinden  doğrudan bir etkiye sahip.

Dünya Doğa Polisi ve Dünya Bilim Sağlık Ekoloji  Vakfı Kurucusu Hüseyin Bünül, 30 sene yılmadan usanmadan sağlıklı bir ana yapı malzemesi icat etmek istedi ve sonunda arge sini tamamladı. Türkiye ve Dünya genelinde   hızla yayılan sağlıklı evler  yapımında kullanılan kamış,kül,cam,elyaf ,epoxi karışımı ile yapılan  yeni nesil yapı malzemesi ile sıcak,soğuk,su,nem,yangın  ve depreme dayanıklı güven içinde yaşam sağlayan Wildosan sağlıklı evler yapıyor.

Bünül ;” Öncelikle  canlıların yaşayabilmesi için 3 temel ihtiyacı vardır. Beslenme , barınma ve  üreme bu  3 temel ihtiyacın sağlanması için teknolojinin son sistemiyle , ekolojiye  uygun bir şekilde tasarım ve  üretim yapmak gerekir. Temel ihtiyacımız olan barınmanın daha hijyenik daha sağlıklı, yangın ve depreme dayanıklı,  hesaplı ve  güvenli olarak sağlamak gayemizdir. İnsanların sağlıklı bir yaşam sürdürmesi Wildosan-SAS’ın  insanlık görevidir “dedi.

Mersin Medya Grup A.Ş.