Radyohaber.net

Vali Su, Kargıcık Turizm Bölgesi Bilgilendirme Toplantısında İş İnsanlarıyla Buluştu

Vali Su, Kargıcık Turizm Bölgesi Bilgilendirme Toplantısında İş İnsanlarıyla Buluştu
21 Şubat 2021 - 3:28

Mersin Valiliği koordinasyonunda yerel yönetimler, odalar ve STK’lar ile Mersin’deki yatırımcıların birleşerek Kargıcık Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’nde yatırım yapılmasını amaçlayan bir şirket kurulmasına yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısı Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer ile ilçe belediye başkanları, İl Kültür ve Turizm Müdürü Emre Duru, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ile oda başkanları ve iş insanları katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmasında turizmin ilimizin gelecek vadeden sektörlerinden biri olduğunu kaydeden Vali Su, turizm alanında ilimizde Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın da destekleriyle çok ciddi yatırımların gerçekleştirilmeye devam ettiğini ifade etti.

Vali Su, Kargıcık Turizm Bölgesi’ne Valiliğimiz himayesinde Mersin’li yatırımcılar tarafından kurulacak şirket eliyle yapılması planlanan yatırımın, ilimizin turizm potansiyelinin değerlendirilmesine çok önemli bir katkı sağlayacağını ifade etti.  Vali Ali İhsan Su, toplantıya katılan ve yatırıma destek veren iş insanlarına teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Toplantıda, bölgede yapılması planlanan projeler hakkında yapılan sunumların ardından karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Mersin Medya Grup A.Ş.