Radyohaber.net

Üniversitemiz ile Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği ( M E R Y A D ) Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği ( M E R Y A D ) Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
12 Mart 2021 - 11:45

Üniversitemiz ile Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) arasında; MERYAD üyesi firmaların ve Mersin’de faaliyet gösteren firmaların Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerini arttırmak amacı faaliyetlerini kapsayan işbirliği protokolü imzalandı.

11 Mart perşembe günü Üniversitemiz Senato Odasında gerçekleştirilen törene; Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Çoşkun Doğmuş ve dernek üyeleri katıldı.

İş dünyası ile üniversitelerin bir araya gelmesinin çok önemli olduğu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; ‘’Üniversitemizde birçok proje gerçekleştiriyoruz. Hemen hemen her kurumla projelerimiz var. İş dünyamızın da bizlerle işbirliği yapma isteğini biliyorum. Sektördeki insanlarımızla bir araya gelmek, yaptıklarımızı ve yapacak olduklarımızı anlatıp destek istemek için çok önemli. Üniversitemiz her alanda kendisini yukarıya taşımaya devam ediyor. Altyapımızı tamamladıktan sonra, akademik olarak başarılar kazandırmak bizleri gururlandırıyor. Bu sayede tüm eğitim seviyelerindeki öğrenci kalitemiz de artmış oluyor ve üniversitemiz daha da iyi bir konuma yükseliyor.’’ dedi.

Dernek üyelerine Üniversitemizin kazandığı ödüller ve gerçekleştirilen projeler hakkında da bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. Çamsarı; ‘’Üniversitemiz son dönemde şehrine en fazla katkı sunan üniversite ve en iyi turizm projesi ödüllerinin sahibi oldu. Bu ödüller bizim için gurur verici. Erdemli Belediyemiz ile bir Avrupa Birliği projesi de gerçekleştiriyoruz. Merkez olmayan bir ilçenin böyle bir proje yapabilmesi çok anlamlı ve önemli. Yine Mezitli’de belediyemiz ile birlikte Taş Mektep’i kültür, sanat ve turizm alanında ilçemiz için bir çekim alanı haline getiriyoruz. İçerisinde birçok önemli etkinlik ve eğitimler olacak. Hastanemizde ise, rutin hizmetinin dışında 4 farklı fakülteden 18 hocamızı bir araya getirerek bir kanser araştırma topluluğu kurduk. Fen-Edebiyat, Eczacılık, Tıp ve Mühendislik Fakültelerimiz bu topluluğun içerisinde. Topluluk, periyodik olarak bir araya gelerek daha önce denenmemiş veya ilerlememiş çalışmalarla, kanser tedavisi üzerine ağırlık verilecek. En az 2 milyon liraya kadar çıkacağımız bütçeyle araştırmalara devam edeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

Son olarak imzalanan protokol ile gerçekleştirilecek projelerin, Üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dileyen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; MERYAD Başkanı Çoşkun Doğmuş başta olmak üzere tüm dernek üyelerine teşekkürlerini iletti.

Üniversitemizle işbirliğine gitmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Çoşkun Doğmuş ise; ‘’Rektörümüz üniversite ile şehir dinamiklerini bir araya getirmede oldukça başarılı. Üniversitemizin aldığı ödüller ve başarılar da bizleri gururlandırıyor. Üniversite ile iş dünyası arasındaki bağın her geçen gün arttığını görüyoruz ve bu durum tüm ülke için örnek gösterilmesi gereken bir durum. Biz de dernek olarak, işbirliği ile bu durumu daha da geliştirmek ve katkı sunmak istedik. İş insanları olarak üniversitemizin hem akademik hem de teknik imkanlarından faydalanmak istiyoruz. İlişkilerimizi bu vesileyle daha da iyi noktaya getireceğimize inanıyor, imzaladığımız protokolün hayırlı olmasını diliyorum.’’ şeklinde konuştu.

Protokol töreni, karşılıklı imzaların atılmasıyla sona erdi.

Protokol töreninin ardından, MERYAD Başkanı Çoşkun Doğmuş ve dernek üyeleri Üniversitemiz Genç Girişimci Merkezi’ni ziyaret ederek, Genç Girişimci Merkezi Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu’ndan merkez ile bilgiler aldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Mersin Medya Grup A.Ş.