Radyohaber.net

TÜRSAB BAŞKAN ADAYI ALİ BİLİR MERSİN’DEKİ SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ

TÜRSAB BAŞKAN ADAYI ALİ BİLİR MERSİN’DEKİ SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ
06 Ekim 2022 - 14:55

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkanlığına adaylığını açıklayan Ali Bilir, Mersin’deki seyahat acenteleri ile bir araya geldiği toplantıdaki sözlerine açıklık getirdi. Sözlerinin yanlış yorumlandığını belirten Ali Bilir, “Asıl niyetimiz bulunduğumuz bölgelerde bölgelerimize, bölgemizin tanıtımına sahip çıkmak için öncelikle bizim mesleğimize ve bölgemize sahip çıkmamız gerektiğini belirtmemdi. Eğer ki yanlış anlaşıldıysam Mersin’deki meslektaşlarımdan özür diliyorum. Özür dilemek de bir onurdur, bir erdemliktir.” dedi.

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkanlığına adaylığını açıklayan Ali Bilir, Türkiye’nin çok sayıda ilinde ‘Acentalar Kazanacak Şimdi Tam Zamanı’ mottosuyla acenta temsilcileri ile bir araya gelerek sorunların çözümü için çalışmalarını sürdürüyor. Mersin’deki seyahat acentaları buluşmasında yaptığı iddia edilen açıklamalar hakkında görüş bildiren Ali Bilir, sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek sorunların çözümü için acentaların birliktelik ile hareket etmesi gerektiğini belirtti.

 

SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ

 

O gün hem basın mensuplarının hem de acentelerin olduğu ortamda kullandığı ifadelere açıklık getiren Ali Bilir, “Nerede olursa olsun, herkes kendi camiasına, kendi sektörüne, kendi mesleğine ne kadar sahip çıkarsa ve ne kadar ilgilenirse o kadar ilgi görür. Yani siz isterseniz bir şey olur. Siz istemeden hiç bir şey olmaz.  Ne Mersin’in turizmde tanıtımı olur, ne de Mersin’in beklediği havalimanı zamanında yapılır. Ne beklediği ziyaretçi sayısı gelir ne de alt yapısı olur. Ancak bu mesleği yapan insanların ilgi ve alakası olması ile bir şeyler mümkün olur.” şeklinde konuştu.

 

“ÖZÜR DİLEMEK DE BİR ONURDUR”

 

Sözlerinin yanlış yorumlandığını belirten Bilir, “Eğer yanlış anlaşıldıysam Mersin’deki meslektaşlarımdan özür diliyorum. Özür dilemek de bir onurdur. Bir erdemliktir. Asıl niyetimiz bulunduğumuz bölgelerde bölgelerimize, bölgemizin tanıtımına sahip çıkmak için öncelikle bizim mesleğimize ve bölgemize sahip çıkmamız gerektiğini herkesin anlamasını sağlamaktı. Biz mesleğimize sahip çıktıktan sonra emin olun her şey peşinden gelecektir. Tanıtımlar daha etkin yapılacak, bölgemize yatırımlar artacak ve bahsettiğim diğer tüm hususlarda bir ivme yakalayacağız. Ancak tekrar etmekte fayda görüyorum biz bunun için çaba göstermeliyiz. Başkalarının gelip bölgelerimiz için, ilimiz için, ilçemiz için, beldelerimiz için bir şeyler yapmasını beklemeden harekete geçmeliyiz.” dedi.

 

“MERSİN’İN DURUMUNU KADER OLARAK GÖRMÜYORUZ”

 

Mersin’in çok büyük bir potansiyeli olduğunu belirten Bilir, “Mersin Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi konumunda. Bu kadar büyük bir şehrin, potansiyeli olan bir şehrin havalimanı yok. Mersin’e gitmek için başka bir şehirde uçaktan iniyoruz oradan Mersin’e gelmek durumunda kalıyoruz. Biz Mersin’i önemsiyoruz. . Bu durumu kabul etmiyoruz ve içimize sindiremiyoruz.  Mersin bizim için çok önemli bir şehir. TÜRSAB başkanlığımız döneminde de Mersin’in bir havalimanına kavuşması için var gücümüzle çaba göstermeyi sürdüreceğiz. Havalimanının hayata geçmesini başardığımızda şehrimiz turizm anlamında ciddi bir kazanım sağlayacak. Acentalarımız başta olmak üzere sadece Mersin değil oradaki bölge de kazanmış olacak. Mersin’in potansiyelinin bu kadar yüksek olmasına rağmen bu durumda kalmasını biz kader olarak görmüyoruz. Birlikte çalışırsak bunu değiştiririz. Biz buna talibiz.” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

Mersin Medya Grup A.Ş.