Radyohaber.net

TOROSLAR’DA, BİRLİK VE BERABERLİK RÜZGÂRI ESTİ

TOROSLAR’DA, BİRLİK VE BERABERLİK RÜZGÂRI ESTİ
11 Aralık 2021 - 1:10

TOROSLAR’DA, BİRLİK VE BERABERLİK RÜZGÂRI ESTİ

 

Hayatı, kişiliği ve eserleriyle Türk Milleti’nin maneviyatında derin izler bırakan Hoca Ahmet Yesevi için Toroslar’da güzel bir vefa örneği sergilendi.

 

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı’nın düzenlediği “Yesevi Ocağı’ndan Ülkü Ocakları’na” Konser ve Konferansı yoğun ilgi gördü.

 

Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Kaya Kuzucu, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda sahne alarak sesi ve yorumuyla Mersinlilerin gönül teline dokundu.

 

Deyimlerin okunduğu, Hoca Ahmet Yesevi’nin konuşulduğu etkinlikte, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 

Sanatçı Kuzucu; “Yesevi Ocağı’ndan Ülkü Ocakları’na diye neden dedik? Eski hanelerde bir ocak bulunurdu. Ocak yandığında etrafında toplanılırdı. Ocak toplayıcıdır. Allah, ocağımızın ateşini hep yandırsın, dumanı hep tütsün. Varlığımız daim olsun” ifadelerinde bulunarak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın da selamlarını iletti.

 

Vatan ve millet sevgisinin de öne çıktığı programa; MHP MYK Üyesi Serdar Soydan, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Akdeniz Belediye Başkanvekili Aydın Egin, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Mehmet Göverçile, MHP Mezitli İlçe Başkanı Kamil Durmuşoğlu, TÜRKAV Mersin Şube Başkanı Mustafa Yalçın, Toroslar Cem Evi Dedesi, Alevi Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin, Alevi Kültür Dernekleri Toroslar Şube Başkanı Hüseyin Değerli, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, belediye meclis üyeleri, partililer, vatandaşlar ve gençler katıldı.

Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Sezer; “Ülkü Ocakları, Hoca Ahmet Yesevi’nin Ocağının Bugünkü Ateşinin Yandığı Yerdir”

Mersin Medya Grup A.Ş.