Radyohaber.net

TEMİZLEME-3 OPERASYONU

TEMİZLEME-3 OPERASYONU
09 Eylül 2022 - 17:30

İçişleri Bakanlığımız uhdesinde ülke çapında terörle mücadelede gösterilen başarıların ardından, uyuşturucuyla mücadelede de kapsamlı ve projeli çalışmalarla ülkemizi uyuşturucudan temizleme adına başarılı operasyonlar yapılmaktadır.

Mersin Emniyet Müdürlüğü olarak 2022 yılı içerisinde planlı operasyon neticesinde il genelinde uyuşturucu suçlarından3792 şahıs yakalanmış, adli mercilere intikal ettirilmiş ve 285’i tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.Mersin İl Emniyet Müdürlüğü olarak bu operasyonlarda sadece son 6 ay içerisinde farklı cins ve türde yaklaşık(1) tonuyuşturucu yakalanarak gençlerimize ulaşması engellenmiştir. Narkotik suçlar ile mücadelede  uyuşturucuyu sıfıra indirmek, 2022-2023 eğitim öğretim yılı açılış öncesi  gençlerimizin güvenliği ve sağlığının koruması amacıyla (TEMİZLEME-3)  operasyonumuz ifa edilmiştir.

Temizleme-3 operasyonu; uzun süreli takip ve projeli çalışmalar sonucunda,1500 polis memurunun katılımıyla, helikopter ve drone desteklitoplam 111 adrese eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir. Operasyon sokakta torbacı olarak adlandırılan uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılmıştır.

Temizleme -3 operasyonu neticesinde; 60 şüpheli şahıs gözaltına alındı, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 2 adet tabanca, bir adet uzun namlulu silah ve uyuşturucu madde bulundu.

Mersin Medya Grup A.Ş.