Radyohaber.net

“Teknoloji Motivasyon Buluşması” Vali Su’nun Katılımlarıyla Gerçekleştirildi

“Teknoloji Motivasyon Buluşması” Vali Su’nun Katılımlarıyla Gerçekleştirildi
09 Temmuz 2021 - 22:06

Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark), Mersin Üniversitesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ve 9 Nolu Meslek Komitesi tarafından organize edilen “Teknoloji Motivasyon Buluşması” etkinliği Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Üniversite, sanayi ve toplum iş birliği ile milli teknoloji hamlesine destek kapsamında yerli ve milli teknolojilerin desteklenmesini sağlamak amacıyla Mersin Teknopark’ta düzenlenen etkinliğe; Tarsus Üniversitesi Rektörü Orhan Aydın, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı İsmail Yağcı, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ile Meclis Başkanı Hamit İzol, MTSO 9 nolu Meslek Komite Üyesi Hakan Kayacı,Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, il müdürleri, iş insanları ve STK temsilcileri katıldı.

Programda yaptığı konuşmasında Mersin’in her açıdan gelişip kalkındığını ifade eden Vali Ali İhsan Su, mevcut yatırımlarının yanı sıra; kamu-özel sektör iş birliğinde yapılan yatırımların da ilimizde hayata geçirildiğinin altını çizdi.

Mersin Teknopark’ın ülkemiz genelindeki tüm teknoloji geliştirme bölgeleri arasında 5., “Olgun Teknoparklar” kategorisinde ise 4. sıradaki yerini koruyarak önemli bir başarıya imza attığını söyleyen Vali Su, kuruluşundan bugüne kadar toplam 193 Ar-ge firmasına ev sahipliği yapan Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde şu anda 96 firmanın, bilişim teknolojileri başta olmak üzere enerji, kimya medikal, savunma sanayisi gibi birçok alanda çalışmalarını yürüttüğünü açıkladı.

Savunma Sanayii Başkanlığı temsilcileri ile Mersinli iş insanlarının yakın zamanda kentimizde düzenlenecek toplantıda buluşarak ileriye dönük yapılması planlanan çalışmaları ele alacağını açıklayan Vali Ali İhsan Su, Mersin Teknopark’ının ve kentimiz iş insanlarının bu konuda çok çalışkan ve gayretli olduğunu ifade etti.

Vali Su yürütülen teknolojik çalışmaların yeni yatırımlarla ve yeni ticarileşmelerle kendini göstereceğine olan inancını belirterek, buluşmanın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti. 08.07.2021

Mersin Medya Grup A.Ş.