Radyohaber.net

‘Şiddete suskun kalmayacağız!’

‘Şiddete suskun kalmayacağız!’
30 Mart 2021 - 11:20

‘Şiddete suskun kalmayacağız!’

 

DEVA Partili kadınlar Mersin İl Başkanlığında buluşarak, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına tepki gösterdi. Kadına şiddeti önleyecek her türlü tedbirin alınması gerektiğini dile getiren kadınlar, “İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı hukuka aykırıdır, yok hükmündedir, tanımıyoruz!” dediler.

Yenişehir İlçe Başkanı Hediye Koçoğlu Dalğıç, Kadın Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Songül Abdan, İl Kurucu Heyet üyesi ve İl İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımıcısı Mihrimah Coşan Arıkan, İnsan Kaynakları ve Parti İçi Eğitim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımıcısı Ersa Özkörüklü, Eğitim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Pınar Özkara, yönetim kurulu üyelerimiz Nihal Küçükoğlu, Melike Gök Telli ve gönüllü kadınların yer aldığı katıldığı basın açıklamasında geçtiğimiz günlerde başlatılan ‘DEVA Yaşatır’ kampanyası ile birlikte hem ülke genelinde hem de Change.org platformu üzerinden bir imza kampanyası başlattıkları bilgisi verildi.

 

‘Şiddet sustukça çoğalır’

 

DEVA Partisi adına Kadın Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Songül Abdan tarafından okunan açıklamada;tüm kadınlara düşenin bu karar karşısında susmanın şiddete destek vermek olduğu ifade edildi.Kadına yönelik şiddete sessiz kalmanın, şiddete ortak olmak anlamına geldiğine vurgu yapılan Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:“Şiddet sustukça çoğalır diyerek, şiddet karşısında susmayacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz. Şiddete uğrayan her bir kadının arkasında, susmayan DEVA’lı kadınlar olarak duracağımızın bilinmesini istiyoruz. Deva Yaşatır diyerek, şiddetsiz bir Türkiye, şiddetsiz bir Avrupa ve şiddetsiz bir dünya için mücadelemizi sürdüreceğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz”

Mersin Medya Grup A.Ş.