Radyohaber.net

 “ŞENLİK DEĞİL DİN DÜŞMANLIĞI “

 “ŞENLİK DEĞİL DİN DÜŞMANLIĞI “
14 Mayıs 2022 - 21:22

 

 “ŞENLİK DEĞİL DİN DÜŞMANLIĞI “

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sözde şenlik adı altında cübbe sarık giyerek İslam’a ve değerlerimize hakaret edilmesi     ifade özgürlüğü değil düpedüz İslam düşmanlığıdır, süfli şaklabanlığınıza sarığımızı cübbemizi alet etmeyin” 

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde gelenek haline gelen ve üniversite yönetiminin bu yıl tepkisiz kaldığı “İnek Bayramı etkinlikleri” , düzenleyenler tarafından ‘mizah’ adı altında İslami değerlerle alaya dönüşen bir eğlence haline geldi.

İnek Bayramı etkinliklerinde takkeli ve cübbeli imam tiplemesinin dalga geçer hareketlere yer verilerek  “Bu etkinliklerde cübbe ve sarık giydirilen bir meczup  sahneye çıkmakta ve inek duası adı altında alayvari bir konuşma yapmaktadır  toplumun büyük bir kesiminin inanç değerleri tahrik edilmektedir.

Şenlik adı altında imam figürü kullanılarak İslami değerlere bu şekilde hakaret edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.   “Toplumda özel bir saygınlığı gerektiren imamlık gibi bir makamın Ankara Üniversitesi gibi bir bilim yuvasında bu şekilde alay konusu edilmesi, İslami değerlerin aşağılanması camiamızı ve toplumumuzu  rencide etmiştir . İlim ve bilim yuvası olması gereken üniversitelerimizin birkaç şaklabanın gösteri yeri haline getirilmesine müsaade edilmemelidir.

Hem imamlarımızı hem de İslami değerlerimizi aşağılayan bu   sözde şenlikle ilgili Cumhuriyet Savcılarımızın  hem de Üniversite yönetiminin gereken adımı atmasını ve bu kendini bilmez öğrenci kılıklı provokatörlerin derhal okuldan ilişiğinin kesilmesini bekliyoruz . İmamlık peygamber mesleğidir.    Durum böyleyken imamlarımızı ifade özgürlüğünü bahane ederek süfli şaklabanlıklarınızın malzemesi haline getirmek kimsenin haddi değildir. Bu gösteriyi yapanlar ve yapılmasına izin verenler hakkında derhal gerekenlerin yapılmasını istiyoruz.”

Diyanet Sen Mersin Şubesi olarak bu kendini bilmez şaklabanı şiddetle  kınıyoruz . 13/05/2022

Ahmet GÖRGÜLÜ Diyanet-Sen Mersin Şube Bşk

Mersin Medya Grup A.Ş.