Radyohaber.net

Sağlık Turizmi İçin Her Şubeden Tek Doktor Planı Başladı

Sağlık Turizmi İçin Her Şubeden Tek Doktor Planı Başladı
01 Mart 2022 - 17:09

Türkiye’nin parlayan sektörlerinde sağlık turizmi ülke ekonomisi üzerindeki etkisini her geçen gün artırmaktadır. Sağlık turizmine uluslararası arenada ivme kazandırmak için yurt dışı merkezlerde bulunan ofisleri ile Türk sağlık turizmi, önümüzdeki dönemlerde dünyanın birçok bölgesinde marka haline gelecektir.

Sağlık Turizminde Yerinde Hizmet Sürdürülebilirlik İçin Bir Koşuldur

Rekabetin ve pazar payının her geçen gün arttığı sağlık turizmi sektöründe sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi için sağlık turistlerinde güvenin sağlanmasında yerinde hizmet anlayışı büyük önem taşımaktadır. Yurtdışı ofislerde oluşan karşılıklı güven, Türk sağlık turizminin en önemli yapı taşlarından biridir.

MedicalinTürkiye’nin Türk sağlık turizmine kazandırdığı bu hizmet anlayışı sayesinde kaliteli hizmet sağlık turistlerinin ayağına kadar getirilecektir. Türkiye’nin temsil edildiği bu ofisler sayesinde, sayısı her geçen gün artan hedef ülkelerde planlı ve yakın temas kurma imkanı ortaya çıkmıştır.

Her İlden Her Şubeden Sadece Bir Doktor Çalışacak

Türk sağlık turizminin potansiyelini ortaya çıkarmak için sektöre özel projelerle çalışmalarını sürdüren  MedicalinTürkiye  , sağlık turizmini uluslararası arenada temsil etme çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen sağlık turizmi potansiyeli yüksek illerinde yürütülen sağlık turizmi çalışmalarında her branştan tek hekim planı kapsamında her branştan tek hekim ile işbirliği yapılacaktır.

Bunun amacı, yurtdışındaki temsilciliklerde hekimler arasında rekabeti önlemek ve sağlık faaliyetleri yürüten kurum ve kuruluşların eşit temsilden yararlanmalarının önünü açmaktır.

İngiltere, Hollanda, İtalya, Özbekistan ve Almanya gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde faaliyet gösteren Türk Sağlık Merkezi ofislerinin amacı, herkes için adil, şeffaf ve karlı bir sağlık turizmi sistemi getirmektir.

Tek doktor projesi,   bu sistemi güçlendirmek için geliştirilmiş bir MedicalinTürkiye iş planıdır.

Tüm Gerekli Yetki Belgesi

Sağlık turizmi yetki belgesi, Türk sağlık turizminde sürdürülebilirliğin sağlanması ve kalite standartlarının korunması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle Medical Turkey, Türkiye’de sağlık turizmi yetki belgesi olmayan sağlık kurum ve kuruluşları ile işbirliği yapmamaktadır.

Yurt dışında temsil ve marka bilinirliğini artırmak isteyen sağlık kurum ve kuruluşları. Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş bir ruhsata sahip olmalıdır.

MedicalinTürkiye Genel Müdürü Bilge Fatma IŞIK konuyla ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi ;

”Günümüz sağlık turizmi sektöründe uzak temas yetmez, yakın temas karşılıklı güvenin önemli şartları arasındadır. Ancak bunu yaparken branşlar arası rekabete izin veremeyiz, tek hekim planımızla 20 milyar dolarlık bir hacme sahip sağlık turizmi pazarında fiyatı artırmak ve herkesin kazanmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

BeyazHaberAjansı

Mersin Medya Grup A.Ş.