Radyohaber.net

Milletvekili Fahrettin Yokuş: Binali Yıldırım vatandaşı mağdur eden belediye başkanına sahip çıktı

Milletvekili Fahrettin Yokuş: Binali Yıldırım vatandaşı mağdur eden belediye başkanına sahip çıktı
23 Mayıs 2022 - 13:16

Fahrettin Yokuş: Binali Yıldırım vatandaşı mağdur eden belediye başkanına sahip çıktı

Geçtiğimiz Cuma günü Cihanbeyli’ye ziyaret gerçekleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Binali Yıldırım, Cihanbeyli Belediyesi’nin 18 uygulamasından rahatsızlık duyan vatandaşlara “Bu bir kanun” yanıtını vermişti. Binali Yıldırım’ın sözlerine tepki gösteren İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin “Binali Yıldırım vatandaşı mağdur eden belediye başkanına sahip çıktı” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, geçtiğimiz Cuma günü Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarla bir araya gelmişti.
Cihanbeyli Belediyesi’nin 18 uygulamasından dolayı mağdur olduklarını söyleyen vatandaşlara Binali Yıldırım, “Vatandaşın sorunlarını dinleyen Yıldırım, “Bu 18 uygulaması başkanın uydurduğu bir şey değil. Bu kanun…Bu İmar Kanununun bir maddesi. Bunu da uygulamak zorunda. Bunu çok uzun anlatırım, zamanımız yok. İhtiyaç halinde bunu uygulayacağız” demişti.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş Binali Yıldırım’ın Cihanbeyli ziyareti ve Cihanbeyli Belediyesi’nin 18 uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.
“HALK ÜZERİNDE BASKI VE TEHDİT ARTARAK DEVAM EDİYOR”

“Cihanbeyli Belediyesi’nin mahallelerde başlattığı 18 uygulamaları halkı perişan ediyor” diyen Fahrettin Yokuş, “Bu hususta halkın taleplerine gözünü kapatan belediye başkanı adeta zorbalık yapıyor. İmar geçirdiği mahallelerde vatandaştan imar yasasının 18. maddesine dayanılarak alınan parseller fahiş fiyatlarla zorla satılıyor. Almak istemeyen vatandaşlar hakkında dava açılıyor. Yüzlerce vatandaş Belediye ile mahkemelik. Bu hususta vatandaşların feryadı üzerine yaptığımız uyarılarımıza kayıtsız kalan belediye başkanı halk üzerinde baskı ve tehditlerini artırarak sürdürüyor” ifadelerini kullandı.
“BİNALİ YILDIRIM’IN CIHANBEYLİYİ ZİYARETİ HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI”
Binali Yıldırım’a dertlerini söylemek isteyen vatandaşların engellendiğini kaydeden Yokuş, “Geçtiğimiz günlerde Cihanbeyli’ye gelerek Belediyeyi ziyaret eden Binali Yıldırım’a halk ulaşamadı, belediye başkanının adamları tarafından engellendi. AK Parti ilçe yöneticileri tartaklandı. Fırsatını bulup Binali Yıldırım’a ulaşabilen bir iki AK Partili vatandaşın belediye uygulamaları ve hayat pahalılığı ile ilgili sözleri kesildi.  Bir vatandaşının Belediyenin İmar 18 ile ilgili şikayetlerine imar 18 uygulamasını doğru bulduğunu söylemesi ve belediye başkanını savunması vatandaşlar arasında şaşkınlık yaratmıştır” dedi.
CİHANBEYLİ HALKININ YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİM.

Cihanbeyli halkına mağduriyetleri son bulana kadar destek vermeye devam edeceğini ifade eden İYİ Partili Yokuş, sözlerini şöyle noktaladı:
“Cihanbeyli halkı soruyor; ilçemize gelen AK Parti Genel başkan Vekili Binali Yıldırım halkı neden doğru dürüst dinlememiştir?  Tüm Cihanbeyli halkının şikâyetçi olduğu belediyenin imar 18 uygulamasında belediye başkanına destek vermek için geldi? Anlaşılan o ki, AK Parti Cihanbeyli halkını yok saymakta ve belediye başkanın yasa dışı uygulamalarına destek vermektedir.  Cihanbeylili hemşerilerim bilsin ki, haklı taleplerinizi görmezden gelenlerin peşini bırakmayacağım. Haklı taleplerinizin daima yanında olacağım. Belediyenin halka reva gördüğü İmar 18 uygulaması zorbalığı bitene kadar konunun takipçisi olacağım. Cihanbeyli halkı sahipsiz değildir.”

Mersin Medya Grup A.Ş.