Radyohaber.net

Mezitli Sanayi Sitesinde esnafa zorla tahliye..Gerilim devam ediyor

Mezitli Sanayi Sitesinde esnafa zorla tahliye..Gerilim devam ediyor
29 Temmuz 2022 - 12:31

Mezitli Sanayi Sitesinde uzun yıllardır oturan esnaf tahliye şoku yaşıyor. Esnaf ile arsa sahipleri arasında dün başlayan gerilim,bugün de devam etti.

İcra memurları bu sabah çevik kuvvet ile eşliğinde tahliye işlemlerine başladı.Zorla tahliye sırasında gerilimli anlar yaşandı.

Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz esnaflardan Gökhan Şahin,bize ulaşan resmi bir tebligat bulunmadığını,ancak arsa sahibi olduklarını söyleyen kişiler tarafından kesin tahliye kararı nedeniyle icra marifetiyle, kendilerinin çıkarılmak istendiğini söyledi.

Esnaf Erdinç Şirin de mağdur olan yüzlerce esnaf olduğunu,siftah bile yapamadığımız şu günlerde bize süre verilmesi gerektiğini söyledi.

Esnaflardan Bekir Güvenç ise,Mezitli bölgesinde bir çok müteahhit firma ve kişilerin uzun süredir burayla ilgilendiğini ve arsa spekülatörlerin rant peşinde olduklarını ifade etti.

Esnaf Mustafa Buyrukcan da ,yüzlerce esnafın mağdur olduğunu belirtti. Buyrukcan,tahliye kararının bir süre ertelenmesini talep ettiklerini söyledi.

Mersin Medya Grup A.Ş.