Radyohaber.net

MESLEK LİSELERİ YEMEK VE TATLI YARIŞMALARI ÖDÜL TÖRENİ

MESLEK LİSELERİ YEMEK VE TATLI YARIŞMALARI ÖDÜL TÖRENİ
11 Mayıs 2022 - 10:14

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen “Meslek Liseleri Yemek ve Tatlı Yarışmaları Ödül Töreni” ne katıldı.

Törende, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Meslek Liseleri Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanında aktif eğitim gören öğrencilerimizin mesleki deneyim kazanmaları ve motivasyonlarını artırmaya yönelik düzenlenen yarışma neticesinde derece giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA konuşmalarında, “Hepinizin bildiği gibi Türk Mutfağı, dünya literatüründe yerini almış, Türk Mutfak Kültürü köklü geçmişi ve zengin içeriğiyle rüştünü tüm dünyaya ispatlamıştır. Bu yıl ilki düzenlenen ve ilimiz genelinde 13 meslek lisemizin yiyecek ve içecek bölümünde öğrenim gören öğrencilerimize yönelik olarak “yemek” ve “tatlı” kategorilerinde düzenlenen “Geleceğin Şefleri Meslek Liseleri Yemek Yarışması”, ulusal kültürümüzün en önemli unsurlarından biri olan yemek kültürümüzü yaşatmak, geliştirmek ve gelecek kuşaklara aktarmak açısından çok kıymetlidir. Bu yarışmaya katılan tüm genç aşçılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca bugün burada yarışmaya katılan tüm özel öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyor, onlarla gurur duyuyorum.” dedi.

Mersin Medya Grup A.Ş.