Radyohaber.net

MESKİ, Karacailyas’a 5 kilometrelik yağmur suyu hattı kazandırdı

MESKİ, Karacailyas’a 5 kilometrelik yağmur suyu hattı kazandırdı
06 Mart 2021 - 5:22

MERSİN Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, imalatı tamamlanan yaklaşık 5 kilometrelik yağmur suyu hattıyla Karacailyas sakinlerinin yağışlarda yaşadığı su baskınları sorununa çözüm getirildi.

MESKİ, Karacailyas Mahallesi’ne yatırım tutarı 9 milyon 817 bin lira olan yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda yağmur suyu drenaj hattı kazandırdı. Karacailyas Mahalle Muhtarı Rüknittin Koşar, yağmur suyu hattı çalışmasının kısa sürede tamamlanması nedeniyle yetkililere teşekkür etti. Koşar “Bizim 20 yıldır bu yağmur suyuyla alakalı bir sıkıntımız vardı. Büyükşehir belediye başkanından projenin bitmesi yönünde söz aldık ve 4 ay önceden bitti. Beklenenden çok erken bitti. Yani Nisan 2021’de biteceğine Aralık 2020’de bitti. İnşallah sıkıntımızı da gidermiş olduk bu sayede. Şu anda bu yağmurlarda, doluda bir sıkıntı yaşamadık” diye konuştu.
Karacailyas Mahallesi esnafı Turan Koşar da tarım ve hayvancılıkla uğraştığını belirterek, “Kepçelerle buraya kum dökerdik kaldırıma, dükkanlarımıza su girmesin diye. Bu altyapıdan memnunuz. Şimdiye kadar bu hizmetleri hiç almadık. Yağmur pek yağmadı ama rahatlama elbette ki olacak. Sulardan çiftliğimize, bahçelerimize gidemiyorduk yağmurlarda. Evlerimizin içi su doluyordu. İlk katlarımızı komple yılda 2-3 sefer belediyeden arazözle temizliyorduk” dedi.

Mersin Medya Grup A.Ş.