Radyohaber.net

MESKİ, GÖZCE VE GÖZSÜZCE MAHALLELERİNDE BAŞLATTIĞI ÇALIŞMALARI TAMAMLADI

MESKİ, GÖZCE VE GÖZSÜZCE MAHALLELERİNDE BAŞLATTIĞI ÇALIŞMALARI TAMAMLADI
31 Aralık 2021 - 14:53

 

BAŞKAN SEÇER, MAHALLE SAKİNLERİNE YILLAR ÖNCE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

 

GÖZCE VE GÖZSÜZCE SAKİNLERİ KESİNTİSİZ İÇMESUYUNA KAVUŞMANIN

MUTLULUĞUNU YAŞIYOR

 

Yatırımlarını her geçen gün büyütmeye devam eden MESKİ, Bozyazı İlçesi Gözce ve Gözsüzce

Mahallelerinde başlattığı içmesuyu çalışmasını tamamladı. Yıllardıriçmesuyu hasreti çeken mahalle sakinleri, kesintisiz, sağlıklı ve kaliteli suya kavuştu.

 

Gözce Mahalle Muhtarı Baran Aksoy, Başkan Seçer’in milletvekilliği döneminde Gözce, Gözsüzce ve Dereköy Mahallelerini ziyaretinde su konusunda kendisine söz verdiğini ifade ederek, “Karapınarmevkiinde gezdiğimizde buraya su getireceğine söz vermişti yıllar önce. Şu an kendisininBüyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde ve MESKİ’nin de aracılığıyla 37 haneye içmesuyugelmiştir” dedi.

 

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Bozyazı İlçesi Gözce ve Gözsüzce Mahallelerinde başlattığı içmesuyu terfi ve şebeke hattı yapım işini tamamladı. Bu sayede mahalle sakinlerinin yıllardır yaşadığı içmesuyu sorununa son verildi, vatandaşlar kesintisiz ve sağlıklı içmesuyuna kavuştu.

 

MESKİ’nin sözleşme bedeli 4 milyon 443 bin lira olan yapım işi kapsamında, yeni yapılan içmesuyudeposundan yaklaşık 26 kilometre içmesuyu şebeke hattı döşenerek, Gözce ve Gözsüzce sakinlerinin evlerine yeterli ve kesintisiz içmesuyu sağlandı. Gözce ve GözsüzceMahallelerinde yapılan içmesuyurehabilitasyonu çalışmasıyla kayıp-kaçağın önüne geçildi. Gözce Mahallesi’nin Karapınar mevkiinde yaşayan vatandaşlara kesintisiz içmesuyu temin edildi.

 

“2 mahallede sıfır noktada su kaybı vardır”

 

Gözce Mahalle Muhtarı Baran Aksoy, Gözce ve GözsüzceMahallelelerinin 1984’ten bu yana içmesuyuşebekelerinde çok sıkıntılar yaşadıklarını dile getirerek, “Gözce, Karapınar, Gözsüzce Mahallelerinde%60’a yakın kaçak vardı. İçmesuyu şebekesi boruları tamamen kullanılmaz hale gelmişti.Özellikle bölgemizde kuzeyden güneye 2., 3. katlarda, giriş noktalarında su sıkıntıları yaşıyorduk.31 Mart’tan sonra MESKİ, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımızın da proje desteği ile Gözceve Gözsüzce Mahallelerinin içmesuyu şebekesini değiştirmiştir. Bu değişim sırasında Karapınarmevkiinin; Gözce’ye ait olan; 1984’ten beri su şebekesi de yoktu. 37 evimize tamamen el vetankerler yoluyla su taşınmaktaydı. Bu sıkıntılı süreçlerin üzerine MESKİ’nin yaptığı bu hizmet,kalite oranını çok yükseltti. Tazyik oranını yükseltti. 2 mahallede şu anda sıfır noktada su kaybıvardır. Vatandaşlarımız çok memnun. Karapınar mevkiinde depolama sistemini en üstekoyulmasıyla, ileriye dönük 50-60 abonenin de faydalanabileceği şekilde hizmet vermiştir” dedi.

 

37 haneye içmesuyu geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in ilk milletvekilliği döneminde Gözce, Gözsüzce veDereköy Mahallelerini ziyaretinde su konusunda kendisine söz verdiğini belirten Mahalle Muhtarı Aksoy, “Karapınar mevkiinde gezdiğimizde buraya su getireceğine söz vermişti yıllar önce. Şu ankendisinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde ve MESKİ’nin de aracılığıyla 37 haneyeiçmesuyu gelmiştir. Özellikle oradaki vatandaşlarımız Büyükşehir Belediye Başkanımıza bukonuda çok minnettardır. MESKİ’nin bütün işlemlerinden, yatırımlarından da memnunuz.MESKİ’ye ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza Gözce ve Gözsüzce adına çok teşekkür ederiz”diye konuştu.

Mersin Medya Grup A.Ş.