Radyohaber.net

MESİAD Başkanı Engin’ den Yeni Yıl Mesajı

MESİAD Başkanı Engin’ den Yeni Yıl Mesajı
28 Aralık 2021 - 1:01

MESİAD Başkanı Engin’ den Yeni Yıl Mesajı

Dünya ekonomisindeki krizler ve ticaret savaşları, döviz kurlarındaki hızlı hareketlilikten dolayı yaşanılan zor günlerin birlik, beraberlik ve uzlaşı ile aşılacağına dikkat çeken MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, ülkemizi ileriye taşıyacak çözümler üzerinde odaklanıp işbirliği içinde olunması gerektiğine değindi.

Engin, “Ekonomimizin arzu edilen noktaya ulaşması, toplumsal uzlaşıyla ortak kararlar alınarak gerçekleşecektir.Emtia fiyatlarında istikrarın sağlanması, enflasyonun düşmesi, her türlü kaygı ve kuşkuların ortadan kaldırılmasıyla üretimde istikrar sağlanarak iş dünyasının önü açılacaktır.  Birlikte ve yan yana yürüyen, demokrasi ve adalet çizgisinden ayrılmayan bir Türkiye var olan gücünü de böylece artıracaktır.

Zorlu bir yılı geride bırakacağımız bu günlerde, işletmelerimiz birçok olumsuzluğu geride bırakmayı başarmıştır. Yeni reformlar ve kalıcı yasal düzenlemeler ile sanayicilerimiz ve işletmelerimiz desteklenmeye devam edilmelidir.

Yaşadığımız sorunlar yerine çözümlere odaklanacağımız;üretim ve sanayileşmenin önünün açılacağı, daha çok istihdamın sağlanacağı, kadınların iş dünyasına daha fazla entegre olacağıbir yıl dilemekle beraber2022 yılında daha güçlü, gelişmiş bir Mersin ve Türkiye temenni ediyoruz.” dedi.

Mersin Medya Grup A.Ş.