Radyohaber.net

MERSİN ULAŞIM SEKTÖRÜ ÖTV’SİZ YAKIT İSTİYOR

MERSİN ULAŞIM SEKTÖRÜ ÖTV’SİZ YAKIT İSTİYOR
17 Şubat 2022 - 21:45

MERSİN ULAŞIM SEKTÖRÜ ÖTV’SİZ YAKIT İSTİYOR

Mersin Şoförler esnaf odası başkan ve temsilcileri Mersin ESOB Başkanı Talat  Dinçer başkanlığında Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odasında düzenlenen Mersin ulaşım sektöründeki esnaf odaları başkanları istişare toplantısında bir araya geldi.

İstişare toplantısında, Artan akaryakıt fiyatları ve yerel idarelerin ulaşım sektöründeki haksız rekabeti sonucu ulaşım sektörünün sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Toplantıya, ESOB Başkanı Talat Dinçer, Mersin Kamyoncular, Kamyonetçİler,  Otobüsçüler, Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Veysel Sarı, Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Hacı Veli Çelik, Bozyazı Şoförler Odası Başkanı Ali Keskinaslan,  Mut Şoförler Odası Başkanı Mustafa Evren, Silifke Minibüsçüler Odası Başkanı Yılmaz Kaya, Erdemli Şoförler Odası Başkanı Orhan Güler, Mersin Servisçiler Odası Başkanı Zafer Çekmez ve oda başkan vekilleri katıldı..

Toplantıda, Ulaşım sektöründeki servisçi, minibüsçü, taksici, otobüsçü, kamyoncu esnafının ardı arkası kesilmeyen akaryakıt zamları nedeniyle çok zor günler geçirdiğini belirtilerek, sektör temsilcilerinin girdi maliyetlerini karşılayamaması sonucu kontak kapatma aşamasına geldiğinin altını çizildi.  Hemen hemen her gün akaryakıtta pompaya gelen zamlar takip bile edemezken yerel idarelerin haksız rekabet ortamı yaratarak ulaşım sektöründeki esnafların küçülmesine  neden olduğu dile getirildi.

Toplantıda, ulaşım sektöründeki oda başkanlarının ortak beklentisi olarak ulaşım sektöründeki esnafa ÖTV den muafiyet hakkı getirilmesi, yerel yönetimlerin başta ulaşımda haksız rekabeti sona erdirilmesinin acilen uygulanması gerektiğine vurgu yapıldı.

Toplantı sonunda Başkan Dinçer “Sorun ve sıkıntılarımız nelerse sizlerle bir araya gelipbelirleyelim. Bilgi sahibi olalım ve çözümü konusunda ilgili ve yetkililerle görüşelim. Sizlerden ricam ayrımı gözetmeden, ekip ruhu ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket edelim. Bizler birlik beraberlik içerisinde ortak hareket edersek, sorunlarımızı çok daha kısa sürelerde çözüme kavuştururuz” dedi.

Toplantı sonrası, sektörün yaşadığı sorunlar dosya haline getirilerek çözümü için ilgi kamu kurumu ve kuruluşları ile resmi yazışmaların yapılmasına karar verildi.

Mersin Medya Grup A.Ş.