Radyohaber.net

Mersin Ticaret Borsası Meclis Toplantısı Vali Ali Hamza Pehlivan’ın Katılımıyla Gerçekleştirildi

Mersin Ticaret Borsası Meclis Toplantısı Vali Ali Hamza Pehlivan’ın Katılımıyla Gerçekleştirildi
05 Temmuz 2022 - 10:26

Mersin Ticaret Borsası Meclis Toplantısı Valimiz Ali Hamza Pehlivan’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Mersin Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şerafettin Memiş, Meclis Başkan Yardımcısı Selami Dervişoğlu ile meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmasında her sektörde önemli potansiyellere sahip olan, gelişim yolunda önemli ilerlemeler kat etmiş  ilimizin daha da gelişip kalkınması için şehrimizin bütün kesimleriyle, tüm sektörleriyle ile istişare, işbirliği ve koordinasyon içinde müşterek gayretle çalışmanın önemine vurgu yapan Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin’in her alanda çıtasının daha da yükseleceğine inandığını ifade ederek, “Muhtelif sorunların çözümünde istişarenin, yapıcı fikir ve önerilerin çok önemli bir yeri var. Gönül birliği, elbirliği ve iş birliği içinde çalıştığımız sürece başarılı neticeler artarak devam edecektir. İlimizde yatırım yapan, üretime, istihdama, ihracata katkı sağlayan veya bundan böyle sağlayacak olan herkese İlimiz adına teşekkür ediyorum. Girişimcilerimize, yatırımcılarımıza Devletimiz, ilgili Bakanlıklarımızın sağladığı destekler bundan sonra da devam edecektir.” dedi.

Başkan Özdemir ve meclis üyelerine ilgilerinden dolayı teşekkür eden Vali Pehlivan, çalışmalarında kolaylık ve başarılar diledi.

Meclis Başkanı Şerafettin Memiş’in de bir konuşma yaptığı toplantıda, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir de Mersin Ticaret Borsası hakkında bilgiler verdi, Vali Pehlivan’a Mersin’e geldiği ilk günden itibaren bütün sektörlere ve bu bağlamda tarım, ticaret, sanayi, ihracat gibi alanlarda faaliyet gösteren iş dünyasına göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı teşekkürlerini iletti.

Ticaret Borsasının mevcut durumu hakkında bilgiler verilen meclis toplantısı, tanışma ve muhtelif konularda yapılan değerlendirmelerin yapılmasının ardından karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasıyla devam etti.

Ülkemizde 113 Ticaret Borsası içerisinde işlem hacmi olarak her yıl ilk 10 Borsa arasına giren Mersin Ticaret Borsası, 2020 yılında 10 milyar liranın üzerinde işlem hacmi gerçekleştirmiştir. 2020 verilerine göre, işlem hacminin %26’sı bakliyat ürünleri, %25’i narenciye ürünleri, %23’ü ise hububat ürünleri ve mamulleridir.

Mersin Medya Grup A.Ş.