Radyohaber.net

MERSİN AK PARTİ KULİSLERİNİ SALLAYAN O İSİM.!

MERSİN AK PARTİ KULİSLERİNİ SALLAYAN O İSİM.!
14 Ağustos 2022 - 3:03

 

AK Parti’de gözler şimdide Mersin il başkanlığı koltuğuna çevrildi. Mevcut il başkanı Cesim Ercik’in milletvekili aday adayı olması halinde boşalacak il başkanlığı görevi için kulislerde sürpriz isimler konuşulmaya başlandı.

Mersin AK Parti’de 2023  seçimleri hazırlıkları başlarken, İl Başkanlığı için de kulisler yavaş yavaş hızlanmaya başladı. Mersin’deki bu hareketliliğin sebebinin mevcut il başkanı Cesim Ercik’in son il toplantılarında veda konuşması sinyali vermiş olması.
Bu sinyalle birlikte Mersin AK Parti İl Başkanlığı için bir çok ismin yanında sürpriz bir ismin de aday olması kulisleri hareketlendirdi.
Tüm bu kulis hareketliliği sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Taşucu’nda Abdülhamit Han sondaj gemisi uğurlamak için Mersin’e geleceği ve Erdoğan’ın törenin ardından IC İçtaş ile sözleşme feshi nedeniyle sıkıntı yaşanan Akkuyu Nükleer Santral İnşaatında incelemelerde bulunacağı haberi üzerine kulisler daha da hareketlendi.
Aslında fazla söze gerek yok… AK Parti’nin yeni dönemde “2023 Türkiye” hedefi birçok konuda bizlere ip uçlarını fazlasıyla veriyor. AK Parti Genel Merkezi, teşkilatlar içerisinde kavga istemiyor. Ülke genelinde bütün kongrelerin tek kişi etrafında birleştirmek.Bunun en büyük nedeni de parti içi kavgayı sona erdirmek olarak görülüyor. Yani bir başka deyişle AK Parti bir yandan kendini yenileyecek, bir yandan da parti içerisinde yeni küskünler oluşturmayacak. Bu çerçevede şuana kadar ismi geçen AK Parti İl Başkan Adayları arasında tüm grupların desteğini arkasına alabilecek tek isim olarak başarılı iş insanı “Ömer Karaaslan” dikkat çekiyor. Elbette farklı isimlerde bu Mersin’deki bu yarışa katılabilir, ancak mevcut konjonktür içerisinde başka bir çıkış yolu en azından şimdilik gözükmüyor.

Mersin Medya Grup A.Ş.