Radyohaber.net

Kuşak İçin Mersin Anıları/Kitap Tanıtım ve İmza Günü

Kuşak İçin Mersin Anıları/Kitap Tanıtım ve İmza Günü
11 Mayıs 2022 - 14:30

Sanat Hayattır

 

Dırahşan Bulut ile Mersin kültür tarihine yolculuk.

 

Mersin’in yakın dönem kültür-sanat hayatına ışık tutan Yazar, TV Yapımcı ve Kültür İnsanı Dırahşan Bulut, gelirini Mersin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bıraktığı Sanat Hayattır kitabını okurlarıyla buluşturuyor. Kitap tanıtım ve imza günü, 14 Mayıs Cumartesi saat: 13.00-15.00 arasında Mersin Kongre Merkezi Büyük Salonu’nda gerçekleştirecek. Etkinlik öncesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Polifonik Korosu bir dinleti sunacak.

 

Mersin’in yakın dönem kültür-sanat hayatını gözler önüne seren Sanat Hayattır, çalışmalarıyla Mersin’in kültür hazinesini zenginleştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’dan çıktı.  

 

Dırahşan Bulut yaptığı açıklamada, “Kentleri bezeyen güzel insanların anılarını derlemek, onları yeniden hatırlamak büyük bir hazine olsa gerek. İşte bu duygularla kaleme aldığım anılarımın gelirini, Anadolu’da bir çocuğum var diyebilmek için Mersin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlıyorum. Değerli dernek yöneticilerimiz ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürleri borç bilirim.Tüm Mersinlileri,benimle birlikte bu tanıklığı tutmaya davet ediyorum ”, dedi.

 

 

Mersin Medya Grup A.Ş.