Radyohaber.net

Kızılay

Kızılay
10 Mart 2022 - 2:02
Ukrayna ve Rusya arasında devam eden gerilim savaşa dönüştü. İnsanlık bir kez daha savaşın doğurduğu yıkım, acı ve kayıplarla sınanıyor. Daha önce yaşanmış benzerlerinin acısı henüz dinmeden Uluslararası toplumun çaresiz kalarak izlediği bu krizde sivil yerleşimler savaş alanına dönüşmüş, sivil insanlar, çocuklar, kadınlar, yaşlılar, engelliler korku ve panik içerisinde sığınaklarda yeraltı metro istasyonlarında soğuk ve sıkıntılı şartlarda hayata tutunmaya çalışıyorlar.
Gün geçtikçe insani durumun kötüleştiği Kiev, Kramatorsk, Harkov, Odesa ve Mariupol gibi büyük kentlerde halk, acil sağlık, barınma, korunma, gıda ve hijyen hizmet ve malzemelerinde büyük sıkıntılar yaşamaya başladı.
Ukrayna Kızılhaçının yardım talebine istinaden Kızılay Ukrayna İnsani Yardım Operasyonu başlatmıştır. Ukrayna içine ve komşu ülkelere konuşlanan Kızılay Ekipleri operasyon paydaşları ile Ukraynanın tüm bölgeleri ile tahliye ve göç güzergahlarındaki insanlara insani yardım ulaştırıyor.
Kızılay 5 TIR’lık ilk konvoyunu Ukraynaya sevk etti. Yeni insani yardım konvoyları da ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanıyor. Sizler de bağışlarınızla Ukraynadaki sivil insanlara el uzatabilir,  sağlık, barınma, korunma, gıda ve hijyen ihtiyaçlarının karşılanmasına destek verebilirsiniz.
Kurumsal Malzeme Bağışlarınız için iletişim kanalları;
Kızılay Bağış Direktörlüğü Mail :bagis@kizilay.org.tr
Kızılay Kurumsal Whatsapp Hattı :+90 552 150 1868
Kızılay Çağrı Merkezi :📞168

Mersin Medya Grup A.Ş.