Radyohaber.net

KENDİLERİNİ POLİS/SAVCI OLARAK TANITAN ŞÜPHELİLER SUÇÜSTÜ YAKALANDI

KENDİLERİNİ POLİS/SAVCI OLARAK TANITAN ŞÜPHELİLER SUÇÜSTÜ YAKALANDI
07 Ocak 2022 - 12:09

KENDİLERİNİ POLİS/SAVCI OLARAK TANITAN ŞÜPHELİLER SUÇÜSTÜ YAKALANDI

 

Silifke İlçe Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Büro Amirliğince yapılan çalışmalar neticesinde ;

1968 doğumlu A.Ö. isimli mağdur kadın telefonda kendilerini Polis/Savcı olarak tanıtan şahısların “Banka yöneticileri fetöcü, operasyon yapacağız, paranızı bize teslim edin, operasyon sonrasında teslim edeceğiz, operasyon başarılı sonuçlanırsa Valilik tarafından size ev hediye edilecek” şeklinde beyanlarla kendisini dolandırdıklarını, ikametinde kendilerini polis olarak tanıtan 2 Şüpheliye;

1 altın bilezik, 8 çeyrek altın, 1 yarım altın, 1 cumhuriyet altını, 2 altın yüzük, 1 altın kolye, 66.000 TL, 70 Euro ve 1.000 dolar nakit para olmak üzere toplam 125.000 TL nakit para ve ziynet eşyasını elden teslim ettiğini beyan etti.

Aynı şahısların mağdur A.Ö’nün ikametine gelerek 40000 TL daha parayı elden teslim alacakları anlaşılması üzerine mağdurun ikameti ve çevresinde tedbirler alınarak, yapılan takip sonucu parayı almaya gelen şüpheliler 1992 doğumlu C.G. ve 1992 doğumlu E.İ. ikamette parayı aldıkları esnada ekiplerimizce SUÇÜSTÜ yakalandı.

Şüpheli C.G.’nin yapılan kontrolde benzer Dolandırıcılık ve Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kabul Etmek veya Bulundurmak suçlarından toplam 31 adet suç kaydının olduğu, ayrıca  Mersin 1.Sulh Ceza Hakimliğince ve Ankara Batı 1.Sulh Ceza Hakimliğince 3 ayrı ” Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık” dosyalarından hakkında YAKALAMA EMRİ bulunmasından dolayı;

 

Şüpheli C.G.’nin yapılan kaba üst aramasında 1 adet üzerinde RETAYXR ibareli 7,65 silah(kurusıkı Bozma, atım yatağı boş), 1 adet şarjör(1 adet 7,65 fişek mevcut) ele geçirildi.

Şüpheli E.İ.’nin benzer Dolandırıcılık suçları başta olmak üzere 5 adet suç kaydının bulunduğu anlaşıldı.

Şüpheliler talimat gereği Gözaltına alınarak, 05.01.2022 günü Silifke C. Başsavcılığına sevk edildi ve adli makamlarca TUTUKLANDILAR.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

 

Mersin Medya Grup A.Ş.