Radyohaber.net

KAZANILMIŞ GÖRÜNÜMLÜ SAHTE BAHİS DOLANDIRICILARINA ŞAFAK OPERASYONU

KAZANILMIŞ GÖRÜNÜMLÜ SAHTE BAHİS DOLANDIRICILARINA ŞAFAK OPERASYONU
26 Mart 2022 - 0:37

 

Mersin Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü  Ekiplerince sosyal medya üzerinden kazanılmış görünümlü sahte kupon düzenleyen çeteye yönelik  Mersin, Antalya İstanbul  illerinde tespit edilen 8 şüphelinin  adreslerine şafak operasyonu düzenlendi.Operasyonlarda 7 kişi göz altına alındı. Şüphelilerin adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyallere el konuldu.

Facebook, Instagram gibi sosyal medya araçlarını kullanmak suretiyle oluşturdukları bahis kuponlarını Photoshop programı aracılığı ile kazanmış gibi göstererek mağdur vatandaşlarla özel mesajsisteminden görüşüp para talebinde bulunan ve bu yöntemle  18 kişiyi  dolandırmak suretiyle  zarara uğratan8 şüpheli şahıs tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen Siber Polis ekipleri, Mersin, Antalya ve İstanbul ilindeki zanlıların adreslerine eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Düzenlenen operasyonlarda çete lideri  (V.T.A.)(Y.A.K.), (T.A.) ile 4 kişi gözaltına alındı.

Mağdurlar tarafından (V.T.A.)(Y.A.K.), (T.A.) isimli şahıslara  para gönderildiği, gönderilen paraların  bir kısmının hesap sahipleri tarafından bir kısmının ise müştekilere ait paraların izini kaybettirmek için diğer hesapla gönderilmek suretiyle diğer şüphelilerce çekildiği tespit edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adli makamlara sevk edildi

Mersin Medya Grup A.Ş.