Radyohaber.net

Karan;” kavgadan beslenen taraf olmayacağız”

Karan;” kavgadan beslenen taraf olmayacağız”
06 Şubat 2022 - 3:23

Anamur’un her mevsim yoğunluk yaşanan İskele ve Taşlık Bölgesine inen yolların, turizme uygun hale getirilmesinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e talep edilmesi üzerine başlatılan çalışmaların ‘pankartlı’ şikayet edilmesine büyükşehir Anamur koordinatörü tepki gösterdi.

Anamur Belediyesi tarafından talep edilen caddelerde çalışma  başlatan Başkan Seçer, yaz sezonu gelmeden Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi (İskele Yolu) ve 19 Mayıs Caddesi (Stadyum Yolunda) alt yapı ve üst yapı (asfalt ve kaldırım) çalışmalarının yapımını ilgili daire başkanlıklarına talimat verdiği bildirildi.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Anamur-Bozyazı Koordinatörü Erdal Karan, ‘söz konusu yol hadi yaptık demekle olmaz. Altyapısı güçlü, yoğun turizme yetecek bir yol olmalı’ dedi.

Özelliği olan 19 Mayıs Caddesinin uzantısında kış mevsiminde yaşanan olumsuzluğun yaşanmaması için altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirten Büyükşehir Koordinatörü Erdal Karan, ”Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi (İskele Yolu) ve 19 Mayıs Caddesi (Stadyum Yolunda) yalnız sıcak asfalt dökümü yapılamayacağını, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla turizme yönelik olacak.” açıklamasında bulundu.

Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, her zaman uzlaşmacı olun dediğini de öne süren Koordinatör Karan, “Sayın Başkan bize her zaman hizmetin siyaseti olmaz, uzlaşmacı olun diyerek hatırlatma yaparken, ilçe belediye başkanımız olumsuz hava şartları nedeniyle yapımı kısa süre geciken yola pankart asmasını manidar buluyorum. Bizde Anamur’da yaşıyoruz, vatandaştan gelen tepkileri biliyoruz, uygun bir şekilde açıklama yaparak, onları bilgilendiriyoruz. Gecikme için özürde diliyoruz, anlattığımızda anlayışla karşılıyorlar. Hiç bir kavgadan beslenen taraf olmayacağız.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi (İskele Yolu) ve 19 Mayıs Caddesi (Stadyum Yolunda) 15 Şubatta tüm yol çalışma ekipmanlarıyla süratle başlanacak ve 19 Mayıs’ta tamamen bitirilecek. Başkan Kılınç’ın astırdığı pankart şık olmamıştır” diye konuştu

Mersin Medya Grup A.Ş.