Radyohaber.net

Kalkınma, Çukurova’dan, Anadolu’dan başlayacak…

Kalkınma, Çukurova’dan, Anadolu’dan başlayacak…
24 Temmuz 2022 - 16:14

TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez’in de katıldığı ÇUKUROVA SİFED’in Adana’daki yönetim kurulu toplantısında Çukurova ve Anadolu’nun Türk ekonomisindeki önemine dikkat çekildi

ÇUKUROVA SİFED-TÜRKONFED işbirliği üst düzeye çıkacak

“Kalkınma, Çukurova’dan, Anadolu’dan başlayacak”

ÇUKUROVA SİFED, TÜRKONFED Başkanı Sönmez’i ağırladı

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED), Adana’da gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında Çukurova’nın yetiştirdiği ve ekonomide Türkiye’nin en kapsamlı sivil toplum kuruluşu Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yükselen Süleyman Sönmez’i ağırladı.
Adana ve Mersin’in Türk ekonomisi için önemine dikkat çekilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda konuşan TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez, önceki dönem başkanlığını yürüttüğü ÇUKUROVA SİFED ve çatısı altındaki derneklerle gurur duyduğunu vurguladı.
TÜRKONFED’de federasyonlar ve derneklerin yüklediği sorumlulukla görev yaptığını kaydeden Süleyman Sönmez, “TÜRKONFED, çatısı altındaki tüm federasyonlar ve derneklerle senkronize olmuş vaziyette çalışma gerçekleştiriyor. Göreve geldiğimiz kısa zaman zarfında tüm bölgelerimize dokunmaya çalıştık. Gelecek yılların planlamasını ve stratejisini belirliyoruz. Stratejimizin odağında Anadolu ve kalkınma var” diye konuştu.
TÜRKONFED’in ekonomiye, iş dünyasına, toplumun tüm kesimlerine duyarlı yaklaşım sergileyeceğini dile getiren Sönmez, “Bu yaklaşımımız kararlı ve sürdürülebilir olacak. Ülkemizin yapısal sorunlarına çözüm üretilmesi için kafa yoruyoruz. Konfederasyonumuz, federasyonlarımız ve derneklerimizle birlikte dinamik bir yapıda Türkiye için çalışacağız” dedi.
“EKONOMİYE KATKI SUNACAĞIZ”
Yönetim Kurulu toplantısında TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez’i ağırlamaktan duydukları memnuniyeti paylaşan ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış ise tarımdan enerjiye, turizmden hizmet sektörüne kadar yetişmiş insan gücü, altyapı potansiyeliyle Türkiye ekonomisine önemli katkılar sunacak Çukurova’nın atılım içerisinde olması için üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini söyledi.
TÜRKONFED’in tüm dünyada ekonomik, sosyal ve toplumsal sorunlara karşı çıkış yolu sunan raporlar, çalışma grupları, toplantılar, araştırma ve geliştirme programları, projeleri hazırladığına işaret eden Hüseyin Kış, “Federasyonumuz ve çatısı altındaki derneklerimizle, başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz ve tüm üyelerimizle bu çalışmalardan bölgemiz adına faydalanacağımız gibi yeni fikirler ve programlar ışığında konfederasyonumuza ve ekonomi politikalarına da katkı sunmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Mersin Medya Grup A.Ş.