Radyohaber.net

İYİ Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz’ın Eczanesi Ziyareti

İYİ Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz’ın Eczanesi Ziyareti
19 Ağustos 2022 - 18:59

 

Eczacılar Yalnız Değildir!

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Burhanettin Kocamaz, İş insanı Ufuk İbicek ile birlikte, Yenişehir Hazal Eczanesi’ni ziyaret etti.

Burhanettin Kocamaz, geçtiğimiz aylarda açılışı gerçekleştirilen Hazal Eczanesi’ne hayırlı olsun temennilerinde bulunurken, Eczacı Hazal Yeniçıkan’a başarı dileklerini iletti.

Yapılan nezaket ziyaretinde eczacıların ve eczanelerin sorunları konuşuldu.

 

Eczaneler Düşen Kârlılık Nedeniyle Kapanmaya Sürükleniyor

Eczacı Yeniçıkansorunlarını anlatırken özellikle 13 yıldır değişmeyen bir ilaç tarifesi bulunduğundan, pek çok eczanenin düşen kârlılık nedeniyle kapanmaya sürüklendiğinden bahsetti.

 

Eczacıların Kapsam Dışı Bırakılması Doğru Değil

Görüşmede konuşan Kocamaz, son çıkan sağlık yönetmeliğinde eczacıların sağlık personeli kapsamı dışında bırakıldığını doğru bulmadıklarını eczacıların biriken özlük haklarının karşılanması gerektiğini ifade etti.

 

Sorunların Farkında, Çözümlerin Hazırlığındayız

Sorunların farkında ve çözümlerin hazırlığında olduklarını belirten Kocamaz, kızının da bir eczacı olduğunu, bu nedenle konuya daha fazla hassasiyet gösterdiğini söyledi.

 

Onlar Yapmazsa Biz Geleceğiz Biz Yapacağız

Bu ziyareti yapmasındaki amaçlarındanbir tanesinin de önümüzdeki günlerde haklarını aramak için eylem hazırlığında olan eczacılara yalnız değilsiniz demek olduğunu söyleyen Kocamaz, inşallah hükümet eczacılarımızın sesini duyar ve ilaç fiyat kararnamesini daha gerçekçi bir şekilde günceller dedi.

Aksi halde onlar yapmazsa biz geleceğiz biz yapacağız diyen Kocamaz, İYİ Parti’nin düşen kâr oranlarınıdaha adil şekilde yeniden planlayacaklarını, eczacıların özlük haklarını düzenleyeceklerini ve eczacılık fakültelerini gözden geçireceklerini söyledi.

Mersin Medya Grup A.Ş.