Radyohaber.net

Evi yanan kadın, gözyaşları içinde yardım istedi

Evi yanan kadın, gözyaşları içinde yardım istedi
05 Nisan 2022 - 14:10

Mezitli’de kiracı olarak oturduğu evde yangın çıktığını haber alıp gelen Tuba Akkaya (38), gözyaşlarına boğuldu. Eşyalarının ve çocuklarının kıyafetinin yandığını belirten Akkaya, yardım istedi.
Olay,
Mezitli ilçesi Yeni mah 33176 sok no 4 marfa delux apt k 1 d 2 mezitli Mersin Adersin’de sekiz katlı binanın giriş katında kiracı olarak oturan Tuba Akkaya, iki çocuğuyla dışarı çıktıktan bir süre sonra evde yangın çıktı. Durumu fark eden komşularının ihbarı üzerine adrese itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede mahalleye gelen ekipler, yangına müdahale ederek söndürdü. Zarara neden olan yangını soğutma çalışmaları sürerken, komşularının haber verdiği Tuba Akkaya eve geldi. Bu sırada Akkaya gözyaşlarını hakim olamadı.
‘SOKAKTA KALDIM, EVİM VE EŞYALARIM YANDI’
Zarar görmeyen eşyalarını çıkarmaya çalışan Tuba Akkaya, gözyaşları içerisinde çocuklarının küçük yaşta olduğunu ve imkanı olmadığını söyledi. Akkaya, “Evim kira, içerisindeki her şey yandı. Yardıma muhtacım, evim kira ben ne yapacağım. Mutfaktaki prizden yangın çıktığını tahmin ediyorum. Beyaz Eşyalarım tutuşmuş ve ev yandı. Eşyalarım, çocuklarımın kıyafeti yandı. Ben sokakta kaldım” dedi.

Mersin Medya Grup A.Ş.