Radyohaber.net

Ekonominin Can Damarı Mersin’e Ekonominin Ustası Geliyor

Ekonominin Can Damarı Mersin’e Ekonominin Ustası Geliyor
16 Mart 2021 - 21:30

Ekonominin Can Damarı Mersin’e Ekonominin Ustası Geliyor

Babacan, Mersin’e Çıkarma Yapacak

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Mart ayında Mersin’e gelecek. 23, 24 ve 25 Mart tarihlerinde Mersin’de bulunacak olan Babacan, ziyaretinde İl Binasının açılışına ve Silifke, Erdemli, Tarsus İlçe kongrelerine katılacak. Babacan’ın ilk kez bir şehirde 3 gün kalacak olması, Mersin’e verdiği özel değeri göstermesi bakımından da son derece önemli.

Mersin, Silifke, Erdemli ve Tarsus’ta gezi yaparak esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelecek olan Babacan, aynı zamanda sivil toplum kuruluşları, gençler, kadınlar ve basınla bir araya gelecek.

Genel Başkan Ali Babacan’ın ilk kez bir şehirde 3 gün boyunca kalacak olmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade eden Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, “Kendisini Mersin’de ağırlayacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Hem kapladığı alan olarak hem de Limanı, Serbest Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgesi ile Türkiye’nin en özel şehirlerinden birisi olan Mersin’de üç gün boyunca kalacak olması, kente ne denli büyük önem verdiğini göstermektedir. Üç gün boyunca Mersin genelinde, Silifke, Erdemli ve Tarsus’ta kongrelere katılacak, esnaf ve vatandaşlarla buluşacak, ekonomi kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirecek. Bunun yanında yerel basına önem veren Babacan burada yerel basınla bir araya gelerek sohbet toplantısı yapacak. Gençlerimiz için il binamızda Gençlik Buluşması ve kadınlarımızla bir görüşmesi olacak. ” dedi.

Mersin teşkilatı olarak Genel Başkan Babacan’ı ağırlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Başkan Cenkcimenoğlu, “Mersin’deki coşku ve heyecanın Genel Başkanımızın başlattığı Türkiye’ye DEVA hareketine katkı sunması için çalışıyoruz. Mersinlilerin gösterdikleri destek Sayın Babacan’ın motivasyonunu da artıracaktır” diye konuştu.

Babacan’ın ziyaretini büyük heyecanla beklediklerini vurgulayan Başkan Cenkcimenoğlu, “DEVA Partisi kuruluşunun üzerinden tam 1 yıl geçti. Birçok il kongresine ve sayısız açılışlara katıldı. Türkiye’nin her bölgesine gitti. Ama Akdeniz Bölgesine ilk defa gelecek olan Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, ekonominin can damarı Mersin’de gerçekleştireceği ziyaretle ilk il olma özelliği de taşıyor. Bu ziyaretin gerek kentimize gerekse parti çalışmalarımıza büyük katkısı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Mersin Medya Grup A.Ş.