Radyohaber.net

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon mesajı
31 Aralık 2021 - 13:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ASKON genel kurulunda konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir süredir Türkiye ekonomisini yüksek faiz yüksek enflasyondan kurtarmanın mücadelesini veriyoruz. Döviz kurundaki dalgalanmaya karşı aldığımız tedbirlerle döviz kurunda dalgalanma kontrol altına alındı” dedi.

“Vatandaşlarımızdan açıkladığımız pakete uygun şekilde tasarruflarını kendi paramızda tutmalarını, tüm işlerini kendi paramızla yürütmelerini istiyorum.”

“Faiz Sebep Enflasyon Neticedir. Buna İnandığımız Gün Başarılı Olacağız”

“Dövizden kendi paramıza ciddi bir dönüş başladı. Vatandaşlarımızdan açıkladığımız pakete uygun şekilde tasarruflarını kendi paramızda tutmalarını ve işlerini kendi paramızla yürütmelerini istiyor ve tavsiye ediyorum. Yastık altında tutulan 5 bin ton altının ne kadarını ekonomiye kazandırırsak elimiz o derece güçlü olur”

“Kurun yıl sonu kapatmaları sebebiyle bugünlerde tekrar oynamaya başlaması geçici bir durumdur. Yılbaşından itibaren kurun bu hafta başındaki gibi makul bir seviyede istikrar kazanacağını değerlendiriyoruz”

““Döviz kuru üzerinden bize silah göstermeye kalktılar ama başaramayacaklar bizim silahımız daha güçlü, bizim silahımız Nas”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MEB’e gidişini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyasi eşkıyalık yapmayı iyice alışkanlık haline getirdi. Davet edildikleri Milli Eğitim Şuarasına katılma tenezzülünde bulunmadılar. Milli Eğitim Bakanımız Meclise gidiyor. Kendisine orada ulaşmak mümkün. Emrivaki olarak gittiği için kapıda kalıyor. Derdi kamu kurumlarından bilgi almak değil, kaos çıkarmak” dedi.

Mersin Medya Grup A.Ş.