Radyohaber.net

“Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Önünde de hiçbir engel yoktur”

“Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Önünde de hiçbir engel yoktur”
04 Mart 2022 - 6:32

Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, bir termal otelde düzenlenen Seçim İşleri Başkanlığı İl İstişare Toplantısı’nda konuştu.

 

Yavuz, AK Parti’nin, seçim çalışmalarına, seçimin bittiği gün yeniden başladığını söyledi.

 

Kapsamlı bir seçim çalışması yürüttüklerini belirten Yavuz, “Bu kapsamda önce bütün Türkiye’yi dolaştık. Önümüzde çok önemli bir seçim var. 2024 sonraki mesele. Belediye başkanlığı seçimleri hiç gündemimizde olamaz. Zaten belediye başkanları yerel yönetimlerde gerçekten tarih yazıyor. Şimdi hepimiz 2023’e odaklanmak zorundayız.” ifadesini kullandı.

 

Rusya-Ukrayna savaşının nereye evrileceğini kestiremediğini dile getiren Yavuz, gündemlerinde Seçim Kanunu’nun değişmesi ve cumhurbaşkanlığı seçiminin bulunduğunu vurguladı.

 

“Cumhurbaşkanının ilk dönemi bu dönem”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden adaylığıyla ilgili CHP’lilerin ve bazı kesimlerin ortalığı bulandırmayı amaçladığını söyleyen Yavuz, “CHP zihniyeti ve o zihniyetin peşine takıp gidenlerin tüm söylediklerini çöpe atın. Bu konuda ne söylüyorlarsa, yanlış söylüyorlar. Ne söylüyorlarsa, kargaşa çıkarmak adına, kafaları karıştırmak, ortalığı bulandırmak, suyu bulandırmak adına yapıyorlar. Cumhurbaşkanının ilk dönemi bu dönem. Daha önceki dönem anayasa değişikliğinden önceki dönemdi. O dönem parlamenter sistem döneminde, başka bir sistemde seçilmişti.” diye konuştu.

 

Ali İhsan Yavuz, seçimlerin erken bir tarihe alınmayacağını da vurgulayarak, şunları kaydetti:

 

“Seçimler 2023 yılında, 18 Haziran’da olacak. Bunun aksi mümkün değil. Hesabınızı kitabınızı ona göre yapın. Biz ona göre yapıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bunu en yüksek perdeden söylüyor. Oradaki seçimde de Cumhurbaşkanı, Cumhur İttifakı’nın adayıdır, Allah nasip ederse. Önünde de hiçbir engel yoktur.”

 

Konuşmanın ardından toplantı basına kapalı devam etti.

BHA

Mersin Medya Grup A.Ş.