Radyohaber.net

ÇUKUROVA SİFED BAŞKANI HÜSEYİN KIŞ’TAN ATATÜRK MESAJI

ÇUKUROVA SİFED BAŞKANI HÜSEYİN KIŞ’TAN ATATÜRK MESAJI
09 Kasım 2022 - 13:01

“Üretimi esas alan Atatürk’ün yolundan ilerlemeliyiz”

 

“Eşsiz lider ATATÜRK’e çok şey borçluyuz”

 

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduktan sonra tüm dünya ülkelerinden çok daha önce tarım, sanayi, bilim ve teknoloji alanında önemli atılımlar gerçekleştiren, üretimi esas alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz bir lider olduğunu kaydeden Hüseyin Kış, “Atatürk’ün gösterdiği hedef doğrultusunda ilerlemek zorundayız. Ülkemizin her alanda öne çıkması, tarım ve sanayinin gelişimi, teknolojide yeni atılımlar, sağlık, eğitim, hukuk ve siyasi alandaki öngörüleriyle daima ileriyi gören Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri rehberimiz olmalıdır” dedi.

Atatürk’ün yurtta ve tüm dünyada kardeşliği, barışı esas alan çağrılarına da dikkat çeken ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, kadınlara Avrupa ülkelerinden çok daha önce seçme ve seçilme hakkı tanıyan, çocukların eğitimi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, bireylerin hak ve özgürlüklerine dair geniş çaplı çalışmalar yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek huzur, refah ve barış içerisinde yaşaması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

Başkan Kış, “Yolumuzu aydınlatan Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 84. Yıldönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyor, kahraman arkadaşlarına da şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Mersin Medya Grup A.Ş.