Radyohaber.net

Çocuklar Trafik Dersinde

Çocuklar Trafik Dersinde
25 Ağustos 2021 - 13:27

 

Trafik kurallarına uymak biz büyükler kadar çocuklarımız için de çok önemli. Büyüme çağında olan, özellikle 3-11 yaş aralığında çocuklarda tehlike kavramının henüz oturmamış olması, sokakları tehlikeli hale getiriyor. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimiz cami cami gezerek kuran kursuna gelen çocuklara emniyet kemeri, kask kullanımı, yaya geçidini kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar, trafik işaretleri gibi konular hakkında eğitim verdi. Eğitimin sonunda çocuklara kırmızı düdük ile “trafik dedektifi” kimlik kartları dağıtıldı. Aldıkları eğitim sayesinde bilmediği kuralları öğrendiklerini söyleyen çocuklar, “Düdük ve kimlik kartı verilmesine de çok sevindik. Artık biz de bir trafik polisiyiz” dedi.

Trafikte karşılaşılan durumlara ilişkin uygulamalı örnekler de veren Personelimiz, “bu eğitimler sayesinde çocuklarda trafik bilincinin oluşmasına katkı sağlandığını, trafiğe çıkan anne ve babalarını da kursta edindikleri bilgiler sayesinde daha bilinçli olmaları yönünde uyardıklarını belirtti”.

 

Sevgili Çocuklar; Sizi Ailenizin Trafik Polisi İlan Ediyoruz. Bu Nedenle Anne ve Babanız Araç Kullanırken Kırmızı Işıkta Geçiyorsa, Hızlı Araç Kullanıyorsa veya Emniyet Kemerlerini Takmıyorlarsa Onları Mutlaka Uyarınız!

 

                 Motosiklet Denetimi

 

Trafik Kazaların önlemek sürücü ve yolcuların trafik güvenliğini arttırmak, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde motosiklet kullanmalarına yönelik yapılan denetimlerde;

 

  • Mersin Şehir İçi sorumluluk bölgemizde; 504 motosiklet kontrol edilerek, 175 motosiklet sürücüsüne toplam 78.599 TL idari para cezası uygulanmış, 11 motosiklet trafikten men edilmiştir.
  • Dış İlçelerimiz sorumluluk bölgesinde; 35 motosiklet kontrol edilerek, 3 motosiklet sürücüsüne toplam 3.450 TL idari para cezası uygulanmıştır.
  • Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve bağlı İstasyonlarında 40 motosiklet kontrol edilerek, 15 motosiklet sürücüsüne toplam 2.120 TL idari para cezası uygulanmıştır.
  • Mersin İl Geneli; 579 motosiklet kontrol edilerek, 179 motosiklet sürücüsüne toplam 84.169 TL idari para cezası uygulanmış, 11 motosiklet trafikten men edilmiştir.

 

Mersin Medya Grup A.Ş.