Radyohaber.net

ÇOCUKLAR AİLELERİYLE BİRLİKTE BÜST BOYAMA ATÖLYESİ YAPACAK

ÇOCUKLAR AİLELERİYLE BİRLİKTE BÜST BOYAMA ATÖLYESİ YAPACAK
21 Nisan 2022 - 13:21

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin başka bir ayağı da Mezitli Sanat Çarşısında yaşanacak. Saat 14.00’te gerçekleşecek etkinlikte çocuklar aileleriyle birlikte büst boyaması yapacak. Büst Boyama Atölyesi rengarenk süslemeler ve marşlar eşliğinde gerçekleştirilecek.

KÖY ÇOCUKLARI VE KENTTE YAŞAYAN ÇOCUKLAR KAYANAŞACAK

23 Nisan kutlamalarının en büyük coşkusu ise Mezitli Belediyesi Mutlu Yaşam Köyünde yaşanacak. Çocuk tiyatrosu, palyaço gösterisi, yarışmalar, uçurtma şenliği ve interaktif gösterilerin yapılacağı şenlik kırsal kesimde yaşayan çocuklarla merkezde yaşayan çocukları bir araya getirecek. Ufuk Lojistik, Mersin Marina Lions Kulübü, Mersin Mardinli Girişimci İş İnsanları Derneği, Mersin Barosu, Mezitli Kent Konseyinin birlikte gerçekleştireceği etkinliğin başlama saati ise 14.00 olarak belirlendi.

102 YIL SONRA AYNI COŞKU YAŞANIYORSA, ÇAĞDAŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞAYACAKTIR

Tüm Mezitlilileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşamaya davet eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Atatürk 19 Mayıs 1919’da bölünmüş Türkiye’yi kurtarmak için yola çıktı ve daha bir yıl dolmadan 23 Nisan 1920’de, daha Ankara Polatlı’da düşmanın top sesleri duyulurken Türkiye Büyük Millet Meclisini açmıştır. ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek bundan 102 yıl önce kolları sıvadı. Tam 102 yıl sonra çocuklarımız evlerini, odalarını, balkonlarını süslüyorlarsa, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni de ilelebet yaşatacaklardır. Biz büyükler, bu çocukların söylediklerine biraz daha fazla kulak verirsek, biraz daha onları özgür bırakırsak, demokrasi mücadelesini daha yüzyıllar boyu sürdüreceğine inanıyoruz. Halkımızın her yıl artarak gösterdiği ilgi Atatürk’ün 102 yıl önce yaktığı meşalenin şimdi daha coşkulu parladığının ispatı gibidir. Bunun için de Mustafa Kemal Atatürk’ün tam 102 yıl önce gösterdiği yol olan çocuklara güvenerek özgür düşünmelerini sağlamak gerekiyor. Bize bu günleri sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanları saygı ile anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Mersin Medya Grup A.Ş.