Radyohaber.net

CHP VE HDPLİ MECLİS ÜYELERİNİ HALKIMIZA ŞİKÂYET EDİYORUM

CHP VE HDPLİ MECLİS ÜYELERİNİ HALKIMIZA ŞİKÂYET EDİYORUM
09 Eylül 2022 - 17:29

Akdeniz Belediye Meclisi, Eylül Ayı ikinci birleşimini M. Mustafa Gültak Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. İlk toplantıda komisyonlara havale edilen konuların bekletilerek Meclis’in gündemsiz toplanması nedeniyle çok önemli kararlar alınamadı. Duruma tepki gösteren Başkan Gültak; “Akdeniz’e hizmetin önünü kesmek isteyen CHP ve HDP’li Meclis üyelerini halkımıza ve muhtarlarımıza şikâyet ediyorum” dedi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Meclis toplantısında, Toplu Konut İdaresi tarafından Çay Mahallesi’nde tamamlanan yerinde kentsel dönüşüm projesini tanıtan, örnek daireleri gezen mahalleli bazı ailelerin heyecan ve mutluluğunu yansıtan kısa film gösterimi gerçekleşti.

“Mustafa Gültak’ın hızını kesemezsiniz”

Akdeniz’e hizmetin önünün kesildiğini belirterek tepki gösteren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; CHP ve HDP’li meclis üyelerine seslenerek şöyle konuştu; “Sizleri, hem muhtarlarımıza hem Akdeniz halkımıza şikâyet ediyorum. Oturup karar vereceğiniz konuları, yine kurnazlık yapıp vermediniz, geciktirdiniz. Bunu yaparak Mustafa Gültak’ın hızını kesemezsiniz. Bende öyle bir iman gücü var ki, durduramazsınız. Boşuna uğraşıyorsunuz. Bu hizmetlerin hepsi gerçekleşecek.

Sizi bir kez daha muhtarlara ve Akdeniz halkına şikâyet ediyorum. Neden? Muhtarların bu ay ekstra 150 lira almasını engellediniz. Ayrıca Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan gelecek olan 2,4 milyon TL hibenin gelmesini engellediniz. Ki burada en az 5 kadının istihdamını sağlayacaktık. Bunu da engellediniz. Neyi bekliyorsunuz? İçel Sanat Kulübü’ne verilecek desteğin neyini düşünüyorsunuz?

Bu, sizin de gerçek yüzünüzü ortaya koyuyor. Komisyonları toplamayalım, işlemeyelim, ayda bir karar verelim; Mustafa Gültak’ın hızını keselim… CHP ve HDP meclis üyelerini, muhtarlarımıza ve Akdeniz halkına şikâyet ediyorum. Kadınların istihdamını, muhtarlara yardımın arttırılmasını engellemişlerdir. Bana değil, asıl cezayı siz Akdeniz halkına kesiyorsunuz. Bunları yapmak için seçilmediniz, bunun için meclis üyesi olmadınız. Sizleri kınıyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Mersin Medya Grup A.Ş.