Radyohaber.net

”ÇALIŞAN GAZETECİLERİN DOSTU BAŞKAN”

”ÇALIŞAN GAZETECİLERİN DOSTU BAŞKAN”
16 Ocak 2022 - 2:36

Mersin Gazeteciler Cemiyetine bina inşa ederek yer tahsisi sağlayan Gültak Başkan yine yaptı yapacağını!!!

Her zaman derim kişiler gelip geçici, kurumlar ve sivil toplum kuruluşları kalıcıdır. Başkan Gültak gerek siyaset,  gerekse belediye başkanlığı döneminde basını sürekli takip edip önemseyen, gazetecilerle iletişim içinde olan birisi. Kendisi zaten katıldığı her platformda bunu söyler gazeteciler sayesinde hizmetlerimizi kamuoyuna ulaştırıyoruz. Gazetecilerimiz ile sürekli görüşerek, her fırsatta ziyaret ediyorum. Zira basın, demokrasinin olmazsa olmaz bir kurumudur.

Cemiyete tahsis edilen bina belediye meclisinde hatırlayacağınız üzere oybirliği ile geçmişti. Artık cemiyet  Gültak başkanın, bu hamlesiyle kiracı değil merkezi ve şık bir ortamda hizmet veriyor. Bugün hava şartlarından dolayı hizmet binasının içinde çok güzel şeyler konuşuldu söylendi ama bana  göre son sözü  belediye başkanlığı  yaptığı süreç de ki  hizmetleriyle Sayın Gültak söyledi !!!

Yıllardır yapılmayan hep söylemde kalan hizmet binası artık onun belediye başkanlığı döneminde yapılmıştı. Gazeteciler şüphesiz her şeyin en güzeline layık. Ama keşke bu zamana kadar birileri çıkıp söylem ile değil de başkan gibi bazı şeyleri icraata dökmüş olsalardı. Ben dostum ve BİLİRSİNİZ dostlar  acı söyler.

Yeni hizmet binası örnek bir merkez olmuş istenilirse bir ilçe belediyesinin küçük bütçelerle nasıl dev hizmetler yapabileceğini göstermiştir. Yeni hizmet binasının Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin kurumsal yapısına ve çalışmalarına önemli katkılar sunacağına yürekten inanıyorum. Bana göre başkan gerekeni yapmıştır artık bu hizmet binasında yapılacak hizmetlerin kalitesi de yerel basına aittir.

Bu kentte yıllardır radyo, televizyon programı yapan artı bir çok gazete de  yazan çizen birisi olarak Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ne tahsis edilen yeni hizmet binası ve gazetecilerin sorunlarına sürekli kafa yorup çözüme kavuşturduğu  için Akdeniz Belediye Başkanı  Sayın Mustafa Gültak’a teşekkürlerimi borç bilirim.

Mersin Medya Grup A.Ş.