Radyohaber.net

BÜYÜKŞEHİR’İN ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARINA ÖN BAŞVURULAR BAŞLADI

BÜYÜKŞEHİR’İN ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARINA ÖN BAŞVURULAR BAŞLADI
02 Haziran 2021 - 12:17

BÜYÜKŞEHİR’İN ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARINA ÖN BAŞVURULAR BAŞLADI

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, BU YIL DA GENÇLERİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIYOR

 

BAŞVURU İÇİN SON TARİH 20 TEMMUZ!

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 9 ilçedeki Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nin ön kayıtları başladı. Öğrenciler ön kayıt başvurularını 20 Temmuz’a kadar mersin.bel.tr adresinden yapabilecek.

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’nin “Destek Bizden, Çalışmak Sizden” sloganıyla başlattığı Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nin 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı için ön kayıt başvuruları başladı. Üniversite hazırlık sürecindeki öğrenciler için 1 Haziran’da başlatılan ön kayıt başvuruları 20 Temmuz’da son bulacak. Başvurular mersin.bel.tr adresinden gerçekleştiriliyor.

 

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında 4 bin 64 öğrenci Büyükşehir’den destek aldı

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in ‘eğitimde fırsat eşitliği’ ilkesi doğrultusunda büyük önem verdiği Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nden 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında 4 bin 64 öğrenci yararlandı. Bu öğrencilere, değişik branşlardaki 227 öğretmen üniversiteye hazırlık süreçlerinde destek sağladı. Akdeniz, Tarsus, Erdemli, Silifke, Gülnar, Mut, Aydıncık ve Anamur’daki şubelere eklenen Bozyazı ile birlikte kurs merkezlerinin sayısı 9’a yükseldi.

Detaylar, Büyükşehir’in resmi internet sitesinde yer aldı

 

2021-2022 eğitim ve öğretim yılı için de ön kayıt başvurularını almaya başlayan Büyükşehir, başvuruları mersin.bel.tr adresinden kabul ediyor. Mersin sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilerin başvuru yapabileceği kurs merkezleri için yapılması gerekenler, okula devam eden ve mezun öğrencilerden istenilen belgeler ile başvuru linki mersin.bel.tr adresinin ‘duyurular’ bölümünde yer aldı.

 

Mersin Medya Grup A.Ş.