Radyohaber.net

BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS’UN YÜKSEK KESİMLERİNDE YOL ÇALIŞMASI

BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS’UN YÜKSEK KESİMLERİNDE YOL ÇALIŞMASI
09 Temmuz 2021 - 22:22

BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS’UN YÜKSEK KESİMLERİNDE YOL ÇALIŞMASI

 

SANDAL MAHALLESİ ANADOLU YAYLASI MEVKİİ YOLLARI BÜYÜKŞEHİR’LE GÜZELLEŞTİ

 

Tarsus’ta ova mahallelerde sorun oluşturan grup yollarında yoğun mesai harcayan Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan da kırsal mahallelerde sıkıntı çekilen yollarda sathi asfalt kaplama faaliyetleri yürütüyor. Ekipler, yaylacıların da ilgisini çeken Sandal Mahallesi’nin Anadolu mevkiinde 1900 metre uzunluğundaki yolu yenileyerek vatandaşların hizmetine sundu.

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus’ta başlattığı asfalt atağına tüm hızıyla devam ediyor. Ova mahallelerde sorun oluşturan grup yollarında yoğun mesai harcayan Büyükşehir ekipleri, bir taraftan da kırsal mahallelerde sıkıntı çekilen yollarda yol yenileme faaliyetleri sürdürüyor. Ekipler, Tarsus ilçesine bağlı Sandal Mahallesi’nin Anadolu mevkiinde zemin düzenleme işleminin ardından bozuk yolu yeniledi.

 

1900 metrelik yol yenilendi

 

Geçtiğimiz günlerde Tarsus’a bağlı Halitağa, Akarsu, Kelahmet ve Egemen grup yolunda 22 kilometre sathi asfalt kaplama yaparak on yıllardır yapılmayan hizmeti hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, ardından Aliefendioğlu, Aliağa ve Hasanağa grup yolunda da 23 kilometre sathi kaplama gerçekleştirmişti. Büyükşehir Belediyesi yol asfalt birimi ekipleri, şimdi de yemyeşil doğası ve tertemiz havasıyla yaylacıların da ilgisini çeken Sandal Mahallesi’nin Anadolu mevkiinde yol çalışması yürüttü. Yaklaşık 1900 metre uzunluğundaki ana yol üzerinde önce zemin düzenleme çalışması gerçekleştiren ekipler, ardından kombi aracı vasıtasıyla sathi asfalt serim işlemi uyguladı.

 

“Yollarımız dört dörtlük oldu”

 

Sandal Mahalle Muhtarı Ali Sarıçiyan, daha önce sıkıntı yaşanan yolların sorunsuz hale getirildiğini belirterek, “Yollarımız çok kötüydü. Bir haftadır Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz çalışıyor. Vahap Başkana teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Yollarımız dört dörtlük oldu ve ulaşımda yaşadığımız sorunlar ortadan kalktı” dedi.

 

Bu elektronik posta ve onunla iletilen bütün dosyalar sadece göndericisi tarafından alması amaçlanan yetkili gerçek ya da tüzel kişinin kullanımı içindir. Eğer söz konusu yetkili alıcı değilseniz bu elektronik postanın içeriğini açıklamanız, kopyalamanız, yönlendirmeniz ve kullanmanız kesinlikle yasaktır ve bu elektronik postayı derhal silmeniz gerekmektedir. T.C. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve T.C. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ görüşlerini yansıtmayabilir. Bu e-posta bilinen bütün bilgisayar virüslerine karşı taranmıştır. Ancak gönderici, bu e-posta mesajının virüs koruma sistemleri ile kontrol ediliyor olsa bile virüs içermediğini garanti etmez ve meydana gelebilecek zararlardan doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmez.

Mersin Medya Grup A.Ş.