Radyohaber.net

BİR ŞÜPHELİ ÖLÜM DAHA AYDINLATILDI

BİR ŞÜPHELİ ÖLÜM DAHA AYDINLATILDI
09 Şubat 2022 - 15:24

BİR ŞÜPHELİ ÖLÜM DAHA AYDINLATILDI

 

Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlıCinayet Büro Amirliğiekiplerimiz Mezitli’de meydana gelen Şüpheli Ölüm olayının Kasten Öldürme olduğunu tespit ederek olayıaydınlattılar.

07.02.2022 günü saat 19:50 sıralarında haber merkezinin Menderes Mahallesinde bir apartmanın asansöründe ex şahıs olduğu bilgisini anons etmesi ile bahse konu adrese ekiplerimiz intikal etmişlerdir. Olay mahallinde bulunan112 görevlilerinin, F.E.(62) isimli bayan şahsın ex olduğunu bildirmeleri üzerineekiplerimizin yapmış olduğu çalışmada,exolan şahıs F.E.’nin(62) vücudunda her hangi bir darp cebir izine rastlanmadığı, ancak asansörde ex olarak bulunmasından dolayı Şüphe oluşturabileceği düşüncesi ile detaylı araştırmaya başlanmıştır.Ex şahsın aynı binada ikamet eden T.O. (47) isimli şahsın evine misafirliğe gittiği tespit edilmiş olup,T.O. (47) isimli şahısla yapılan görüşmede çelişkili beyanlarda bulunduğu anlaşılmıştır. T.O. (47) isimli şahsın erkek arkadaşı olan R.E. (40) ile de görüşme sağlanmış, her iki şahısta çelişkili beyanlarda bulunmuştur.

Şahıslar Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine intikal ettirilerekyapılan detaylı sorgulamada R.E(40) isimli şahıs kız arkadaşı T.O (47) ile birlikte Maktul F.E’yi (62) ziynet eşyalarını Yağmalak amacıyla ilk önce ex şahsın içeceğine uyku ilacı verdiklerini daha sonra boğarak öldürdüklerini, ex şahsın üzerinde bulunan değerli ziynet eşyalarını ve telefonunu aldıklarını, 2-3 saat sonrasında ise cesedi asansöre koyarak, asansörün giriş kısmına inmesini sağladıklarını ve olay bölgesinden ayrıldıklarını,  Atatürk Parkı Sahil kısmına dolmuş ile geçerek Maktulün cep telefonunu ise deniz tarafına attıklarını anlatarak samimi ikrarda bulunmuşlardır.

Tahkikat Cinayet Büro Amirliğimizce devam etmektedir.

Mersin Medya Grup A.Ş.