Radyohaber.net

BAŞKAN YILMAZ; “TÜRK BASINI HER ZAMAN MİLLETİN GÖZÜ, KULAĞI ve SESİ OLMUŞTUR”

BAŞKAN YILMAZ; “TÜRK BASINI HER ZAMAN MİLLETİN GÖZÜ, KULAĞI ve SESİ OLMUŞTUR”
23 Temmuz 2023 - 22:36

BAŞKAN YILMAZ; “TÜRK BASINI HER ZAMAN MİLLETİN GÖZÜ, KULAĞI ve SESİ OLMUŞTUR”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Türk basınında sansürün kaldırılışının 115’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.

Haber alma özgürlüğünün demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu kaydeden Başkan Yılmaz, toplumun doğru ve tarafsız haber alma hakkını etik meslek ilkeleri çerçevesinde büyük bir özveriyle yerine getiren basın çalışanlarına teşekkür etti.

 

“Basın, Yasama, Yürütme ve Yargıdan Sonra Demokrasinin Dördüncü Kuvvetidir”

Başkan Yılmaz; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Basın, milletin müşterek sesidir’ demiştir. Atatürk, bu sözü ile basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır. Basın, yasama, yürütme ve yargıdan sonra demokrasinin dördüncü kuvvetidir. Basın mensuplarımız, gece gündüz demeden her şart ve koşulda fedakârca çalışmaktadır. Yaptıkları başarılı çalışmalar ve gösterdikleri hassasiyetle, güzel kentimiz Mersinimizin ve ilçemizin, gelişmesine katkıda bulunan basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Türk basınında sansürün kaldırılışının 115’inci yıl dönümünde tüm basın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, hayatını kaybeden basın mensuplarını rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Mersin Medya Grup A.Ş.