Radyohaber.net

Başkan Önel’den Mevlid-İ Nebi Haftası mesajı

Başkan Önel’den Mevlid-İ Nebi Haftası mesajı
13 Nisan 2022 - 14:36

Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mezitli Sanayi Sitesi Başkanı Bünyamin Önel, Mevlidi Nebi Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğum gününü idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Önel, “Sevgili Peygamberimiz bize yaradılış gayemizin Allah’a samimi birer kul olarak yaşamak olduğunu ve dosdoğru istikameti öğretti. O, ümmetine hakikatleri öğreten bir öğretmendi. O, şefkat abidesi bir baba, sevgi ve muhabbet dolu bir eş, ümmetine adalet ve hakkaniyetle hükmeden cesur bir liderdi. O, bize rehber oldu, iki cihan kurtuluşuna giden yolu açtı ve bu yolda yürüyebilmek için biz inananlara kardeşliği, birlik ve beraberliği, yardımlaşmayı ve dayanışmayı öğütledi.
Ahlakıyla, hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, bütün insanlığa kucak açan Hz. Peygamberimizin öğütlerine uymaya ve onun yolundan gitmeye bugün her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu vesileyle ‘Mevlid-i Nebi Haftası’nı tebrik ediyor, bu özel günlerin insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”dedi.

Mersin Medya Grup A.Ş.