Radyohaber.net

AR-GE DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI BAŞLADI

AR-GE DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI BAŞLADI
23 Şubat 2022 - 17:13

AR-GE Değerlendirme Çalıştayı Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER’in başkanlığında ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA’nın katılımlarıyla başladı.

AR-GE çalışmalarının incelenmesi ve değerlendirilmesi, sınai mülkiyet hakları konularında farkındalığın arttırılması amacıyla düzenlenen çalıştayda konuşan İl Müdürümüz Sayın Adem KOCA, ileri teknoloji ve katma değer üreten öncü Türkiye için 11. Kalkınma Planı doğrultusunda, okul-sanayi-üniversite-sektör ve diğer paydaşların katılımıyla mesleki eğitim-üretim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi amacıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı okullar bünyesinde yerli ve milli alt yapıya sahip AR-GE Merkezleri’nin kurulduğunu ve burada yapılan çalışmaların öğrencilerimizin çağın özelliklerine uygun olarak mesleki donanım ihtiyacına hızla ayak uydurmaları, 21. yüzyıl becerileri kazanmaları ve sektörde başarılı olmaları açısından çok kıymetli olduğunu belirterek çalışmalarda emeği geçen tüm meslektaşlarına teşekkür etti.

Sayın KOCA, çalıştaya katılımları ve katkılarından dolayı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Nazan ŞENER’e ve Sayın ŞENER’ in şahsında, eğitimin niteliğinin artırılması için yapılan her türlü çalışmada liderlikleri ve destekleri için Bakanlığımıza şükranlarını ifade etti.

Mersin Medya Grup A.Ş.