Radyohaber.net

Akşener’e yoğun ilgi

Akşener’e yoğun ilgi
21 Şubat 2022 - 19:44

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin’de esnaf ziyaretinde bulundu. Akşener, “Esnaf bu ülkenin bel kemiğidir. Esnaf unutuldu. Çünkü şuculuk, buculuk üzerinden oy almak herkesin kolayına gitti. Şapkamı koysam, ceketimi koysam seçtiririm-seçilirim modeli öne geçti” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaret için Mersin’e geldi. Mersin’de büyük ilgi gören Akşener, programına ilk olarak Erdemli ilçesinden başladı. Akşener, Çeşmeli Mahallesi’nde bir narenciye paketleme fabrikasını ziyaret ederek, önlük giyip mandalina paketledi. Daha sonra ilçe merkezine geçen Akşener,  esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafın sorunlarını dinleyen Akşener, meydanda halka konuşma yaptı.

“GÖRDÜM Kİ MERSİN SAHİPSİZ”

“Bu milletin sesini ağalar duyuncaya kadar, ağalar buraya gelinceye kadar gezmeye devam” diyen Akşener, “Erdemli’den başlayarak Mersin’in tümünün en iyi şekilde hizmet alması için iktidar olduğumuzda Mersin’in bize emanet olduğunu söylemek için buradayım. Bütün bunların giderilmesinin yolu haksızlığın, hukuksuzluğun, kul hakkının gitmesidir. Sarayda sefa sürenler, 11 maaş alanlar buraya gelip burayı duyamazsınız. Sonra da ‘Geziyor geziyor o insanların hepsi tiyatro’ dersiniz. Gelin görün bakayım burada tiyatro mu var? Gördüm ki Mersin sahipsiz, bundan sonra ele ele vereceğiz ve Mersin’i Türkiye’nin en iyi ekonomiye sahip, en iyi eğitime sahip, en iyi istihdama sahip il haline getireceğiz. Limonun dökülmesi ayıptır, günahtır. 100 kilo limonla 1 çuval gübre alınması ayıptır, günahtır. Şaka gibi bir Tarım Bakanı var. Almanya, Hollanda, Fransa çitçisi kazanıyor. Sayın Bakan’ın çok ahbap olduğu Kanada çiftçisi de kazanıyor. Peki siz neden böyle oluyorsunuz. Çünkü burayla alakaları yok. Onun için şuculuğu, buculuğu bir kenara koyup burayı gelmeyeni, sizi dinlemeyeni cezalandıracaksınız” dedi.

“ESNAF BU ÜLKENİN BEL KEMİĞİ”

Esnafın bu ülkenin ekonomisinin bel kemiği olduğuna dikkat çeken İYİ Parti Lideri, “Sanayicinin ürettiğini esnaf satmasa o işçi, o sanayici nasıl para kazanır, nasıl üretim, nasıl istihdam yaratılır? Dolayısıyla esnafın varlığı Türk ekonomisinin bel kemiğidir. Esnaf unutuldu. Çünkü şuculuk, buculuk üzerinden oy almak herkesin kolayına gitti. Şapkamı koysam, ceketimi koysam seçtiririm-seçilirim modeli öne geçti. Esnaf için müşterisi velinimettir. Çok uzun zamandır seçmen velinimet olmaktan çıktı, doğru mu? Seçmen velinimet mi? Hayır. Size zam yapılırken soruluyor mu? 11 maaş alan danışmanlara maaşlar ödenip, çiftçiye hakaret edilirken size soruluyor mu, hayır” açıklamasında bulundu.

ESNAF DERT YANDI: “KİRAYA ÇALIŞIYORUZ”

Daha sonra Mersin merkez Akdeniz ilçesi Yoğurt Pazarı’na gelen Akşener, burada da esnaf ziyaretinde bulunarak, vatandaşlarla sohbet etti. Burada büyük bir coşkuyla karşılaşan Akşener, “Başbakan Akşener” sloganları ile karşılandı.  Akşener’in önünü kesen vatandaşlar sorunlarını anlatarak sorunlarına çözüm istedi. Bir konfeksiyon dükkanını ziyaret eden Akşener esnafa ne kadar satış yaptığını sordu. 50 TL’lik satış ile sadece siftah yaptığını söyleyerek cebinden çıkardığı parayı gösteren esnaf, “4 bin 850 TL elektrik faturası geldi. Dükkanım kira. Kiraya çalışıyoruz ama kirayı da çıkaramıyoruz. Elektrik su kira, çıkmıyor bunlar. Kan ağlıyoruz umarım iyi olur” dedi.  Bunun üzerine esnafa nasıl geçindiklerini ve evli olup olmadığını sorarak ürünleri inceleyen Akşener, “Emekli param size fayda sağlasın” diyerek hediyelik ürün aldı.

“OKURKEN ÇALIŞMAK ZORUNDAYIM”

İş yerleri önünde Akşener’in yanına gelen bir öğrenci bir genç kız, ailesinin geçinemediğini, okurken aynı zamanda çalışmak zorunda olduğunu söyleyerek isyan etti. Genç kızın sorunlarını dinleyen Akşener, genç kıza sarıldı o da gözyaşlarına hakim olamadı. “Bu duruma bizi büyükler soktu” diyen genç kız, “Ben bu yaşta çalışıyorum çünkü benim hakkım ülkelerdeki yaşıtlarımız gibi gezmek eğlenmek değil, buna da büyüklerimiz izin verdi” dedi.  Akşener ise “Cemre bu yaşta ağlıyorsun be kızım. Yuh olsun bize be” dedi. Esnafın ve vatandaşların dertlerini dinleyen Akşener, daha sonra Tarsus’a geçerek programını tamamladı.

Mersin Medya Grup A.Ş.