Radyohaber.net

AKDENİZ BELEDİYESİ VEZNELERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK

AKDENİZ BELEDİYESİ VEZNELERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK
23 Kasım 2022 - 10:50

Vergi ve çeşitli borçların ikinci taksitlerinin ödenmesi için son gün 30 Kasım

 

AKDENİZ BELEDİYESİ VEZNELERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK

 

Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda; “Emlak, Çevre Temizlik, İlan ve Reklam Vergilerinin 2022 yılı 2’nci taksit ödemelerinde son günün 30 Kasım olduğu” hatırlatıldı.

 

Duyuruda, vatandaşların iş ve işlemlerini kolaylıkla yerine getirmeleri ve kalabalıkları önlemek amacıyla bu tür vergi ve borçlarını ödemek isteyen mükellefler için 26 Kasım Cumartesi ile 27 Kasım Pazar günlerinde, belediye ana bina veznelerinin 10:00 ila 16:00 saatleri arasında açık olacağı belirtildi.

 

Tüm tahsilat işlemleri bir parmak uzağınızda

 

Yapılan açıklamada; dileyen mükelleflerin ayrıca www.akdeniz.bel.tr internet adresi üzerinden de emlak vergisi, çevre temizlik vergisi bildirimleri ile ilan ve reklam beyannamelerini online verebilecekleri, diğer tüm vergi ve borçlarını da yine online sistemle ödeyebilecekleri kaydedildi.

 

Web-Tapu hizmeti ile beyanlar online alınıyor

 

Akdeniz Belediyesi’nin mükelleflere sağladığı diğer bir hizmet ve kolaylık da web-tapu hizmeti. Dileyen vatandaşlar, tapularıyla ilgili bildirim ve beyanlarını, belediye binasına gelmelerine gerek kalmadan, bulunduğu yerde yine online sistem üzerinden kendileri verebiliyor.

 

İşlemin devamında, mükelleflerin web-tapu sistemi üzerinden verdiği beyanlarının doğruluğu belediye yetkililerince teyit ediliyor. Nihayetinde, doğruluğu onaylanan beyanlar, yine vatandaşın belediyeye gelmesine gerek kalmadan güvenli ve hızlı bir şekilde hem sisteme hem de dosyasına kaydediliyor.

Mersin Medya Grup A.Ş.