Radyohaber.net

AKDENİZ BELEDİYESİ EKİPLERİ ÇÖP EVİ TEMİZLEDİ

AKDENİZ BELEDİYESİ EKİPLERİ ÇÖP EVİ TEMİZLEDİ
09 Şubat 2022 - 15:14

AKDENİZ BELEDİYESİ EKİPLERİ ÇÖP EVİ TEMİZLEDİ

 Akdeniz ilçe sınırları içerisindeki Hamidiye Mahallesi’nde bulunan ve içinden 2 kamyon atık malzeme ve çöp çıkarılan ev, belediye ekiplerince temizlenip dezenfekte edildi.

Akdeniz Belediyesi, halkın temiz, sağlıklı ve güvenli bir kentte yaşam hakkını korumak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Hamidiye Mahallesi 4302 sokaktan gelen kötü kokular sonrası bir evde çöp biriktirildiği ihbarını alan Akdeniz Belediyesi ekipleri vakit kaybetmeden harekete geçti.

Çevreye yayılan kötü kokular nedeni ile mahalle sakinlerinin şikayette bulunduğu eve giden Akdeniz Belediyesi Çevre Kontrol ve Temizlik ile Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, evin her bir odasının eski eşyalar ve çöplerle dolu olduğunu tespit etti.

Evin temizlenmesi için ivedilikle hareket eden ekipler, gerekli tüm önlemleri aldıktan sonra çalışma başlattı. Saatler süren çalışma sonucu temizlik ekipleri evde, kıyafetten, mutfak gereçlerine, demirden, onlarca plastik ürüne kadar 2 kamyondan fazla atık malzeme ve çöp çıkarttı.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, bu tarz münferit olayların ilçede zaman zaman yaşandığını dile getirerek, “Çevre ve halk sağlığını korumak bizim öncelikli görevlerimiz arasında yer alıyor. Vatandaşlarımızın benzeri durumlarda belediyemize bağlı ekipleri bilgilendirmelerini rica ediyoruz. Aksi taktirde sağlığın her şeyden önemli olduğunu bir kez daha hissettiğimiz böylesi önemli günlerde hastalıklara da davetiye çıkarmış oluruz.  Başta koronavirüs salgını olmak üzere halk sağlığını tehdit eden her türlü olumsuzlukla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Mersin Medya Grup A.Ş.