Radyohaber.net

AK Parti Milletvekili Yılmaz: Girişimci ruha sahip Mersinli kadınlarımızın başarı hikayeleri hayata geçiyor

AK Parti Milletvekili Yılmaz: Girişimci ruha sahip Mersinli kadınlarımızın başarı hikayeleri hayata geçiyor
23 Şubat 2022 - 0:31

TBMM Anayasa Komisyonu Katip Üyesi ve AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, devletin imkan ve destekleriyle her gün, yeni bir kadının daha hayalini kurduğu fikri işe dönüştürdüğünü belirterek, “Girişimci ruhuna sahip, hayalleri olan, fikirleri bulunan, cesaret ve yetenekleriyle ön plana çıkan Mersinli kadınlarımız, birer birer başarı hikayelerini hayata geçiriyor” dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından ‘Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda’ etkinlikleri kapsamında Mersin’de düzenlenen ‘Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbalidir’ toplantısı yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, kadınların girişimcilik öz güvenini artırmak, bu bilincin yayılıp kök salmasını sağlamak için bir araya geldikleri toplantının hayırlı olmasın temennisinde bulundu.

“MERSİN’DE KADIN GİRİŞİMCİLERE YÖNELİK TEŞVİKLER ARTIYOR”

Bedenin ve kas gücünün değil, fikrin ve cesaretin öne çıktığı bir dönem yaşandığını belirten Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, eskiden, çalışma hayatında sayıca az olan kadınlar için kurulan gelecek hayalinin, çalışan kadın sayılarının artması olduğunu, bugün de bu hayalin meyvelerini toplamak ve niteliklerini artırmak için bir araya geldiklerini söyledi. Başarı hikayelerinin, özellikle Mersin’in küçük yerleşim yerlerine taşınmasıyla, kadınların ilham zincirinin genişleyeceğine inandığını kaydeden Milletvekili Yılmaz, “Bu toplantılarla, fikir alışverişleriyle; girişimcilik ruhuna ve potansiyeline hakim olan Mersinli kadınlarımızın, ufkunun ve önünün daha çok açılacağına inanıyorum. Devletimizin imkan ve destekleriyle, her gün, yeni bir kadın daha, hayalini kurduğu harika bir fikri işe dönüştürüyor. Devletimiz de, kadınlarımızın hayalini gerçekleştirmesinde, iş kurma sürecinde önlerine çıkan engelleri aşmalarında destek oluyor. Kadın girişimciliğini teşvik etmek için kadınlarımıza pozitif ayrımcılık içeren hibeler ve mikrokrediler veriyor. Mersin’imizde de, kadın girişimcilerimize yönelik teşviklerin sınırları aştığı görülmektedir ki; bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor.” dedi.

“RUHUNDAKİ IŞIĞI, ZİHİN SANDIKLARINDAKİ MÜCEVHERİ ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN ENGEL TANIMAYAN BÜTÜN KADINLARIMIZI KUTLUYORUM”

AK Parti Milletvekili Yılmaz, Mersin olarak özellikle kadın istihdamı ve kadınların üretime katılımları açısından, oldukça verimli topraklara ve potansiyele sahip bir il olduklarının altını çizdi. Bu potansiyeli, bu topraklarda girişimci kadınlardan oluşan bir ekosisteme dönüştürülmesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Girişimci ruhuna sahip, hayalleri olan, fikirleri bulunan, cesaret ve yetenekleriyle ön plana çıkan Mersinli kadınlarımız, birer birer başarı hikayelerini hayata geçirmektedir. Gelecek nesillerin yetişmesi ve ailenin idame ettirilmesinde en önemli aktör olan kadınlarımızın güçlenmesi ve donanımlarını artırmaları, toplumu da şekillendirmektedir. Ruhundaki ışığı, zihin sandıklarındaki mücevheri ortaya çıkarmak için engel tanımayan bütün kadınlarımızı kutluyorum. Kadınlarımızın ruhundaki enerjiyi ve heyecanı üretime dönüştürmek için kolları sıvayan, bir araya gelen herkesi tebrik ediyor, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere onlara destek veren tüm kişi ve kurumlara içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

Mersin Medya Grup A.Ş.