Radyohaber.net

ACT SANAT LİSELER ARASI TİYATRO FESTİVALİ KURA ÇEKİMİ YAPILDI

ACT SANAT LİSELER ARASI TİYATRO FESTİVALİ KURA ÇEKİMİ YAPILDI
31 Ocak 2022 - 22:56

ACT SANAT LİSELER ARASI TİYATRO FESTİVALİ

KURA ÇEKİMİ YAPILDI

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kanal 33, Act Sanat Atölyesi veMcd Prodüksiyon ortak projesi olan “1. Act Sanat Liseler Arası Tiyatro Festivali” Kura çekimi yapıldı. Mersin’de yapılan ve 32 Okulun başvuru yaptığı festivalde 12 Okul festivale katılmayı hak kazanmıştır.Her hafta Pazar günü saat 11:00’da Kanal 33 ekranlarında okulların hazırlık aşamalarını ve festivalin tüm sürecini ekranlarda izleyebileceğiz.

14 – 25 Mart arası festivale katılan okulların sahne alacağı ve 27 Mart Dünya Tiyatro Gününde ise Festivalin ödül gecesinin düzenleneceği belirtildi.

15 Dalda ödül verilecek gecede Televizyon ve Dizilerden tanıdığımız Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Cem Kurtoğlu “Haluk Kurtoğlu Özel Ödülü” vermek için ve Ekranlardan Tanıdığımız Burak Kut ise “En iyi Müzik Ödülünü” vermek için sahnede olacak.

Festival Komitesinde, Turgay Demirtaş, Muratcan Demirtaş, Hakan Yeni, Hatice Tuncer ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden de isimlerin bulunduğu festivalin ödül gecesini ise Kanal 33 ekranlarından canlı olarak izleyebileceğiz.

Mersin Medya Grup A.Ş.