Radyohaber.net

3 Ocak Mersin’in Kurtuluşunun 99. Yıldönümü Mesajı

3 Ocak Mersin’in Kurtuluşunun 99. Yıldönümü Mesajı
06 Ocak 2021 - 21:43

3 Ocak Mersin’in Kurtuluşunun 99. Yıldönümü Mesajı

Hürriyetinden ve bağımsızlığından tarih boyunca ödün vermeden yaşamış yüce Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de yarın da vatanına, bayrağına, kardeşliğine, milli ve manevi değerleri ile birliği ve bütünlüğüne uzanan hain ellere asla geçit vermeyecektir.

Aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı ile hürriyet ve bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya gösterdiği bu süreçte Mersinliler de gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine tek vücut olarak verdiği kahramanlıklarla dolu mücadelesini 3 Ocak’ta mutlak bir zaferle taçlandırmıştır.

3 Ocak 1922’de elde edilen bu destansı zaferin kahramanlarının torunları olarak gururlanmaktayız. Ecdadımızın sergilediği birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmak, ilimizi ve ülkemizi daha da geliştirip kalkındırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla; Mersinli hemşerilerimin 3 Ocak Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Vatan ve Millet uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla yad ediyor, tüm Mersinli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ali İhsan Su

Mersin Valisi

 

Mersin Medya Grup A.Ş.