Radyohaber.net

2021’de Kalanlara Veda Sergisi

2021’de Kalanlara Veda Sergisi
31 Aralık 2021 - 13:41

Uluslararası Kültür Sanat Topluluğu ve Sağlık Eko Turizm Derneği, (USART) 2021’de 103 sanatçının eserinden oluşacak ‘Kalanlara Veda Online Sergisi’ gerçekleştirecek.

USART tarafından hayata geçirilecek olan sergide, 2021 yılında yaşananlara farklı bir bakış açısı getirilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan USART Dernek Başkanı Ressam Hülya Gülmez, “Öncelikle sergimizde emeği geçen tüm sanatçı dostlara teşekkür ederim.

2021’e veda ederken dileğimiz gerçek anlamda serginin afişinde de vermeye çalıştığımız mesaj: İnsanlık olarak 2021’de tüm dünya genelinde birçok problem yaşadık; sel, göç,  göçük, yangınlar dünyamızı terk etmeyen virüs.  Yeni yılda hepsine veda etmek temennimiz.

 

Afişimizde dünyayı su ile temizlemeye çalıştık. Yeni yılda derneğimizin hayâli. Sanat bunu gerektirir. Hayal edersiniz ve boyarsınız, kelimelerle ya da fırçanızdaki renklerle. 2022 ‘de de tüm dünyada yaşanan güzellikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Sağlıklı ve mutlu yeni yılda tüm dileklerin gerçekleşmesini dilerim” ifadelerini kullandı. 1-15 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan sergide; Mustafa Salih Kamanlıoğlu, N. Göksü Yener, Fikret Ali Oğlu İbrahimli, Serdar Kıcıklar başta olmak üçere 103 sanatçının eserleri sanatseverlerle bulaşacak.

Mersin Medya Grup A.Ş.